DSC_0445

ŞİMŞEK SEZONU AÇTI

2017-2018 sezonunda BAL Ligi 10’uncu grubunda mücadele edecek olan Kütahyaspor sezon açılışını Dumlupınar Stadyumunda yaptı. Renkli görüntülere sahne olan açılışta, Kütahyaspor’un altyapı futbolcuları, teknik heyet ve A takım futbolcuları taraftarlara tanıtıldı.

Sezona şampiyonluk parolasıyla başlayacak olan Kütahyaspor, Dumlupınar Stadyumunda görkemli bir sezon açılışı yaptı. Taraftarlara A takım ve altyapı futbolcuları ile teknik heyetin tanıtıldığı programa, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ve İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hürata, Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Gençlik Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kütahyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Tekdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve taraftarlar katıldı.

‘BİZ DÜŞTÜYSEK

KALKMASINI DA BİLİRİZ’

Kütahyaspor’un her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu dile getiren Kütahyaspor Başkanı Ahmet Tekdemir, taraftar, yönetim ve idarecilerle Kütahya olarak birliktelik sağlanırsa şampiyonluğun kaçınılmaz son olacağını söyleyerek, “Birlik ve beraberlik içinde başlayacağımız yeni sezonda, Kütahyaspor şampiyonluk için yola çıktı. Bu noktada Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanımızın önemli destekleriyle takımımızı kurduk. Altyapımız oluşturuldu. Stat konusu da çözülmüş oldu. Desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Kütahyaspor’umuzun geçen yıl 3. Ligden düşmesi sonucu halkımızda ve diğer kuruluşlarda neden düştüğümüze dair sorular soruldu. Biz düştüysek kalkmasını da biliriz. Birlik ve beraberliğimizi sağlayabilirsek, Kütahyaspor’umuzu layık olduğu yere tekrar profesyonel liglere döndürürüz. Bu noktada, hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Taraftarımızla, yöneticilerimizle bu şampiyonluğu getireceğimizden hiç şüphem yok. Kütahyaspor olarak geçtiğimiz aylarda, özverili bir şekilde transfer çalışmalarımızı yaptık. Yeni sezona Vitraspor karşılaşmasıyla başlıyoruz. Sonu şampiyonluk olsun” dedi.

‘BİR TANE KÜTAHYASPOR VAR

BAŞKA KÜTAHYASPOR YOK’

Kütahyaspor’un 3. Lige çıktığı yıl, Kütahya’nın bir bütün olduğunu ve hep birlikte büyük efor sarf edildiğine dikkat çeken AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahyaspor’a destek olmaları için iş adamlarına seslenerek, “İnşallah bu senede aynı özveriyi göstererek, siyaset olarak Kütahyaspor’umuza sonsuz derecede destek vererek yeniden 3. Lige çıkacağız. Bunu başaracağız. Transferlerimizi takip ettik. Güzel bir takım oluşturuldu. Yönetim kurulu başkanımız ve üyelerimiz bu işe yoğun mesai harcıyorlar ve bizleri sık sık bilgilendiriyorlar. İhtiyaçlarını iletiyorlar. Bizlerde elimizden gelen çabayı göstermeyi gayret sarf ediyoruz. Stadımız ve diğer ihtiyaçların giderilmesi içinde Bakanlık nezdinde çalışmalarımız sürüyor. Şehrimizde faaliyet gösteren bütün iş adamlarımıza sesleniyorum; bir tane Kütahyaspor’umuz var, başka Kütahyaspor yok. Bir şehir takımının en azından profesyonel ligde mücadele ediyor olması lazım. Herkesin elini taşın altına koyması lazım. Futbolcularımız sahada mücadele ederken, bizlerde dışarıda iş adamlarımızla birlikte takımımıza destek olmalıyız. Takımımızı üst lige çıkarıp, her sene bir üst lig için hedef edinmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

‘ADIMIZI TÜRKİYE’YE DUYURACAK

LOKOMOTİF KÜTAHYASPOR’

Çok küçük yaşlardan beri Kütahyaspor’un kendisi için bir sevda ve tutku olduğunu belirten AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı ise, Kütahyaspor’un şampiyonluğu için ellerinden gelen desteği vereceklerini söyleyerek, “Özellikle burada genç kardeşlerimizi görünce eski günlerim aklıma geldi. Bugün Kütahyaspor formasıyla mücadele eden tüm genç kardeşlerime başarılar diliyorum. Kütahyaspor bizim çok küçük yaşlardan beri sevdamız. Herkes öncelikle kendi şehir takımını desteklemeli. Bizlerde bir alışkanlık var. Sadece 3 büyük İstanbul takımını tutuyoruz. Bunlardan vazgeçmemiz lazım. Önce herkes adaletin ve iller arası dengenin sağlanması için kendi şehir takımını desteklemelidir. Öncelikle Kütahyaspor demeyi bilmeliyiz. Ayrıca tribüne geldiğimizde, sporda şiddetin ve küfrün olmadığı, sadece kazandığı zaman değil kaybettiği zaman alkışla destelemeyi bilmeliyiz. Sporun, barış, sevgi ve kardeşliğin dili olması lazım. İnşallah şiddetin ve küfrün olmadığı bir yıl diliyorum. Kütahyaspor sporun merkezi ve bölgede önemli bir potansiyel. Bundan dolayı Kütahya’yı kutlamak lazım. Kütahyaspor’da bunları taçlandıracak, bu ili tüm Türkiye’ye duyuracak en büyük lokomotif gücümüzdür. Bütün gücümüzle arkanızdayız. Şampiyon olmanız içinde ne yapmamız gerekiyorsa, elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurban kesimi ve dua edildi. Daha sonra A takımın kendi arasında çift kale gösteri maçı yaparak, pazar günü deplasmanda oynayacağı Bozüyük Vitraspor maçının hazırlığını yaptı. Protokol mensupları çift kale antrenmanını seyrederken, Ali Hürata’nın Ankara’da yaptırdığı Kütahyaspor Marşı, bestekarı tarafından canlı okundu. M.RIDVAN CEBECİOĞLU

 

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *