SON DAKİKA

YATIRIM TEŞVİK BÖLGESİ DEĞİŞTİ

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Kütahya, yatırım teşvik bölgesinde dördüncü bölgeden üçüncü bölgeye kaydırıldı. Alınan kararı değerlendiren KUTSO Başkanı İsmet Özotraç, bu durumun moralleri bozmaması gerektiğini ve yatırımlarda durma olmayacağını ifade ederek, çözüm için çalışmalar yaptıklarını belirtti

“Yatırımlarda devlet yardımları hakkında kararda” önemli değişiklikler yapıldı. Yatırım teşvik bölgelerinde değişikliğe gidilirken, Kütahya dördüncü bölgeden üçüncü bölgeye alındı. Afyonkarahisar’ın dördüncü bölgede kalması ve Uşak ile Kütahya’nın üçüncü bölgeye taşınması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.  Yapılan bu değişiklikle Kütahya, yatırımlarda devlet yardımlarından daha az destek almış olacak.

‘GELİŞMİŞLİK ENDEKSİNE

GÖRE YAPILMIŞ OLAN ŞEY’

Kütahya’nın yatırım teşvik bölgesinde yapılan değişiklikle ilgili Kararı Gazete Kırküç’e değerlendiren Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KUTSO) Başkanı İsmet Özotraç, bu durumun gelişmişlik endeksine göre yapıldığını söyledi.  Yatırımlar yönünden sıkıntı çekilebileceğini ancak Zafer Organize Sanayi bölgesi ile ilgili bu yönde bir sıkıntının olmadığını belirten  Özotraç “ZAFER OSB Altıntaş ilçesinde olmasından dolayı yine 5’inci bölgede ve yatırımları devam edecek. Ama Kütahya merkezdeki 3 organize sanayi bölgesindeki yatırımlar 4’üncü bölgeden değerlendirilecek” dedi.

KONUYU ÇÖZMEK İÇİN

GAYRET SARF EDİYORUZ

Özotraç, bu durumun moralimizi bozmaması gerektiğini kaydederek şöyle devam etti; “Tam tersine gelişmişlik endeksinde birinci olan ve yatırımda birinci bölgede olan şehirlere baktığımızda buradaki yatırımlar durmuyor. Yani Eskişehir’e ya da Bursa’ya baktığımız zaman, İstanbul’a veya Gebze’ye baktığımız zaman bu yatırımlar durmuyor. Bizim bu yönde gayret sarf etmemiz gerekir. Ayrıca milletvekillerimiz ve siyasilerimizle bu konuyu birlikte çözmek için gayret sarf ediyoruz. Afyon dördüncü bölgede kaldı. Biz Uşak’la beraber 3’üncü bölgede yer aldık. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Eğer imkan verir bu çalışmaların neticesinde siyasilerimizle beraber tekrar eskiye dönme şansımız olursa bu yönde de gayret sarf ediyoruz.”

SOSYAL DONATIMIMIZI

GÜÇLENDİRMEMİZ GEREKİYOR

Kütahya’daki sosyal donatımımızı daha da güçlendirmemiz gerektiğine dikkat çeken Özotraç,  “Gelen yatırımcıların, beyaz ve mavi yakalıları burada daha rahat hareket edebilsin, daha rahat çocuklarına eğitimde ve sağlıkta daha huzurlu bir ortam bulabilsin. Ama bu yönden mutluyuz. Kütahya güvenilir bir şehir. Bu yönden yatırımların inceleneceğini düşünüyoruz. Tabii ki düşmeseydi iyiydi. Ama gelişmişlik endeksinde de bir üste çıkmamız da sosyal donatı bakımından sevindirici bir husus” ifadelerini kullandı. BÜNYAMİN ÇAPGULAŞ

İHALELER
Site içi arama

http://gazetekirkuc.com/mizanpaj-1-167/

booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.