SADECE GAYRET LAZIM, İSTEMEK LAZIM

SADECE GAYRET LAZIM,  İSTEMEK LAZIM

Gayret, kimi zaman temenni, kimi zaman konuşmak veya susmak, kimi zaman da dört elle sarılmak; mücadele etmektir. Gayret gösterilmeyen yerde hizmet olmaz. İşte Kütahya olarak en büyük sıkıntımız bu. Yerel seçimlerin yaklaştığı şu dönemlerde insanların en çok üstünde durduğu konu her zamanki gibi aday adayları veya adaylar. Ancak unutulan ve göz ardı edilen en önemli konu; bize kim lazım.

Ülkemizin birçok ili son yıllarda büyük ilerlemeler ve gelişmeler kaydetmiştir, ekonomi, sosyal yaşam, refah seviyesi hatırı sayılır seviyede ilerledi. Bu gelişmelerin tüm şehirlerde aynı oranda olmaması aynı seviyede yükselmemesi bizler için sıkıntı olmuş, diğer illerle kıyaslamaya neden olmuştur. Bu bakımdan sürekli bir sorularla ilerlemişizdir. Neden Kütahya? Neden bizde yok, nasıl olmalı, niçin yok?

Kütahya olarak bizim diğer illerden geri kaldığımız açık ve bariz bir şekilde bellidir. Bunun sebepleri arasında muhakkak ilimizde bulunan yöneticilerin payı vardır. Ancak en büyük etken yine Kütahya halkıdır; çünkü bizlerde gayret yok. Biz halk olarak susmakla meşgul olduğumuz için ya da köşeye çekilip kendimizi pasifize ettiğimiz için yönetimde söz sahibi olamadık. Oysa yönetim halk için vardır ve halk da yönetimde söz sahibidir.

Bugüne kadar her seçimde adayın belirlenip önümüze sunulmasını bekledik ve gönderilen adayın iyi veya kötü yanlarını eleştirmekten çekindik veyahut sustuk. Kahvehane köşelerinde, çay ocaklarında, cami önlerinde eleştiriler yaparken resmiyette hiçbir şey yapılmadı. Bir ilin yerel yönetimlerle ilgili yöneticisinin ayrı olarak seçilme sebebi; o ilde bulunan insanların dertlerini o ilin sıkıntılarını çözebilecek birisinin belirlenmesi içindir. Ama kendi ilimizde biz gerekli konuşmaları açıklamaları yapmadığımız için sürekli yukarıdan gönderilecek kişileri bekledik. Bugüne kadar seçimler, ilimiz bazında sürekli aynı isimlerin siyasi kadrolarda dolaşması, birisinin yerine başka birisi, o kalksın o gelsin mantığı şehrimizi geri planda bıraktı. Halk olarak bizler tek tercihe maruz kalmadan en iyiyi seçme hakkına sahibiz. Bu hakkımızı kullanmalı ve talep etmeliyiz.  Şehrimize, halkımıza daha iyi hizmetler getirebilecek yöneticileri seçmeliyiz.

Kütahya güzel ülkemizin en nadide illerinden birisi olmasına rağmen nüfus göçünü engelleyememekteyiz. Genç nüfusun bu şehirde kalması geleceğin en büyük yatırımı şehrin temel direğidir. Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmalarında kendi taleplerini dile getirmiştir. Önceki konuşmaları, analizleri göz önünde bulundurularak bir seçim yapmamız gerekiyor. Daha önce İl başkanları, milletvekilleri, bürokratlar bu iş için çıkmasınlar denilmesine rağmen konuşulan isimlerin birçoğu yine bu kişilerden çıkmıştır. Kütahya halkı olarak korkmadan çekinmeden kendi irademizle karar vererek, gerekli isimleri Ankara’ya Sayın Başkan’a iletmemiz gerekir. Bu şehirde var olan problemlerin çözümü kahve siyasetiyle olmaz, elimizdeki kaynakların en iyi şekilde kullanılabilmesi adına derdimizi, isteklerimizi, taleplerimizi ve şehirde bulunan doğal kaynakları şehrin kendisine has imkanlarını karşılayabilecek bir kişi, bir aday lazım.

Uyan Kütahya; kendine gel ve kalk, bize biz lazımdır. Şehzadeler şehrini tekrar ayağa kaldırmak elimizdedir. Sadece gayret lazım, istek talep lazım.

Artık siyasilerden bürokratlardan bunun Ankara’da tanıdığı çok mantığından kurtulup, bu işin ehlini bulup vakit kaybetmeden Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırmamız lazım. En başta ne demiştik Gayret etmek, istemek lazım. “Gayret bizden, takdir Allahtan” Biz gayret etmedikçe olmaz.

http://gazetekirkuc.com/sadece-gayret-lazim-istemek-lazim/ linkinden çıktı edilmiştir.
Sayfayı yazdırmak için TIKLAYIN! Kapat