6

YENİ ARACIYLA RÜZGAR GİBİ ESTİ

2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 5’inci yarışı olan İTO İstanbul Rallisi sona erdi. Yarışı NG Kütahya Seramik Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral yeni aracı Skoda Fabia R5 ile yarışı kendi sınıfında 3’üncü, genel klasmanda ise 4’üncü olarak tamamladı.

Kısa adı İSOK olan İstanbul Otomobil sporları Kulübü tarafından 09-10 Eylül tarihlerinde organize edilen, 2017 Türkiye Ralli Şampiyonası 5’inci yarışı olan İTO İstanbul Rallisinde, NG Kütahya Seramik Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral ve takım arkadaşı Burak Koçoğlu yeni aracı Skoda Fabia R5 ile yarıştı. Erkan Güral ve Burak Koçoğlu ikilisi İstanbul Rallisinde, yarışı kendi sınıfında 3’üncü, genel klasmanda ise 4’üncü olarak bitirdi.

‘ZOR BİR YARIŞ

GERİDE KALDI’

Zor bir yarışın geride kaldığını ifade eden Erkan Güral, “Araca alıştıkça hem keyif almaya hem de iyi zamanlar çıkarmaya başladık. Rakipler çetin ceviz ama biz de en iyisini yapmaya kararlıyız. İlk kez yarıştığımız Skoda Fabia R5 aracımız ile sınıfımızda 3’üncü, genel klasmanda 4’üncü olarak finish gördük. Co-pilotum Burak Koçoğlu’na ve emeği geçen tüm takım arkadaşlarıma içten teşekkür ediyorum” dedi.

‘BİR EKİP RUHU

KOLAY OLUŞMUYOR’

Rallinin, hobi anlamında yaşamındaki en büyük motivasyon olduğunu belirten Güral, “Yıllardır bu sporu severek yapıyorum. Ancak bu seneye yani 2017 sezonuna sevgili kardeşim Burak Çukurova liderliğinde oluşan BC Vision Motorsport takımına dahil olduğum gün ve sonrası olarak bir virgül koyuyor, kendisine ve çok değerli ekibine bu sporda yaratmış oldukları fark için içten teşekkür ediyorum. Bir ekip ruhunu oluşturmak gerçekten kolay olmuyor. Bu ruha ortak olan tüm pilot ve co-pilot arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyor ve sezon sonunda takım olarak şampiyonluk kürsüsünde olabilmeyi diliyorum” diye konuştu.

Rallide Erkan Güral’ın BC Vision Motorsport takımından arkadaşı olan, Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi birinci, genel klasman ikinciliğini ise GP Garage My Team takımından Peugeot 207 S2000 ile Hakkı Ağaoğlu-Nehir Yılmaz elde ederken, üçüncülük yine aynı takımdan Mitsubishi Lancer EVO IX ile Mustafa Çakal-Mehmet Köleoğlu ekibinin oldu.  M.RIDVAN CEBECİOĞLU

 

 
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *