SON DAKİKA
gazetekirkuc
Takip Et!
21 Eylül 2019

ZAFER OSB’Nİ TAÇLANDIRALIM

Facebook'ta Paylaş
Twitter
B R K
ZAFER OSB’Nİ TAÇLANDIRALIM

ManşetÖne Çıkan HaberlerYAZARLAR - 21 Eylül 2019 7:03

 

İletişim aygıtlarının baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde sanayileşmenin taşıdığı önemi bilmeyen, duymayan kalmadı.
Bir şehrin sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda kalkınıp gelişmesinde sanayi yatırımlarının önemini duymamak, ilgisiz kalmak ya büyük bir aymazlık ya da ruhen mevtalıktır.
Günümüzde kime sorsanız iktisadi sahada kalkınmanın, gelişmenin refah toplumu olmanın en mühim unsurlarından birinin sanayileşme olduğunu söyleyecektir size.
Herkes bunun idrakinde olmasına rağmen, elinde sermayesi olanların ise bir türlü bencillik duygusundan kurtulamadığını, o işe yaramaz anlayışı çıkarıp atamadığı için hep lafta kalıyoruz. “ Lafla peynir gemisi yürümediği” için bizde hep yerimizde sayıyoruz.
Bunun nedenlerini sorgulama yerine, halimizden şekvacı oluyor ona buna dert yanıyoruz. Adeta “ kararsız kasım” karakterine bürünüyor güvensizliğimizi, korkaklığımızı aşamıyoruz. “ Korkak bezirgân ne kâr eder nede ziyan” demiş atalarımız. Belki dün zarar- ziyan etmedik ama bugünde kârda değiliz, ceremesini çocuklarımız çekiyor. Torunlarımızın da çekmemesi için bu şehrin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını soluyan hepimize büyük iş düşüyor.
Bazılarımızın sıkça mukayese ettiği komşu illerin gerisinde kalmış isek, bunun nedenlerini iktidarda veya başka yerlerde aramaya hiç gerek yok. İlla da bir “ günah keçisi” arıyor isek dönüp de birde kendimize bakmalıyız. İstişare yaparak, reel ekonominin tüm araçlarını bilinçli bir şekilde kullanarak birlik ruhu içinde hareket etmez “Küçük olsun benim olsun” mantığıyla devam edersek geride kalmaya mahkumuz.
Genelde ve yerelde iktisaden gelişmenin ancak planlı sanayileşme ile olacağının anlaşılması üzerine iller Organize Sanayi Bölgelerine büyük değer ve önem veriyor. İlimizde birinci ve ikincileri dolmuş durumda. 3’üncü OSB’ne ihtiyaç olduğunu tespit eden AK Parti teşkilatı, milletvekilleri gerekli gayreti göstererek şehrimize bir OSB daha kazandırdılar.
Kütahya merkezde 3’üncü OSB’nin önümüzde ki yıl faaliyete geçeceği haberini gazetemizden okuyan hemşehrilerimiz ziyadesiyle sevinmiştir. Gazetemizin“ Zafer OSB en geç 2020’de hizmete giriyor” üst spotuyla, “BİNLERCE KİŞİYE MÜJDELİ HABER” başlığıyla manşetten verdiği haberin özetle şöyle.
“ Faaliyete geçtiğinde bölgenin en büyük istihdam depolarından biri olması beklenen Zafer Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili müjdeli haber geldi. OSB’nin en geç 2020 yılsonunda hizmet vermeye başlayacağını belirten Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, parsel tahsisi ve yatırım durumuna göre süresinin 2020 ortalarına çekileceğini söyledi. 7 bin kişinin istihdam edileceği OSB’nin Kütahya ekonomisine can vermesi bekleniyor.”
Doğrusu bizde aynı beklenti içindeyiz. Zira Zafer OSB konum itibariyle çok harika bir yerde. Bursa, Sakarya, Kocaeli kısacası Marmara bölgesinde sanayi yatırımlarına yer bulmak mümkün değil. Kütahya bu alanda çok uygun bir kent. Buraya gelen yatırımcı lojistik anlamda hiç sıkıntı yaşamaz. Muhabirimiz Rıdvan’a, Zafer OSB hakkında bilgi veren Altıntaş Belediye Başkanı Sayın Arif Teke, yatırımcılara her türlü teminat vererek şunları söylüyor.
“Altyapı projemiz hazır. OSB’mizin iç yollarının yapımına Kütahya il Özel İdaremiz tarafından başlandı ve çalışmalar sürüyor. Doğalgaz noktasında OSB’mize 9+25 kilometre mesafeden geçen BOTAŞ hattından OSB sınırına kadar hatların yapımı konusunda Çinigaz ile mutabakat sağlandı. Elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla Altıntaş trafo merkezinden, OSB’miz imar planı dahilin de belirtilen alana çift devre enerji nakil hattı tesis edilmesi için OSB yönetiminin kararı var. Dağıtım lisansı için çalışmalarımız sürüyor ve ekim ayı içinde lisans almayı planlıyoruz.”
Arife tarif gerekmez, “Tekeden süt çıkarır” ekolünden gelen adıyla ve soyadıyla müsemma Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, öngörülü olmasıyla Altıntaş ilçemize çok güzel eserler bırakacağına inanıyorum. Zafer OSB’ye gelen yatırımcı bu ilçemizde mağdur olmaz. Başta konut olmak üzere her türlü alt yapısı mevcut. Kara yolu hemen yandan geçiyor. Hava limanı çok yakın. Kısacası Zafer OSB her türlü sanayi yatırımına el verişli, altın değerinde bir yer. Değerli okurlarımız gazetemizi temin edip okumuş olsalardı daha geniş bilgi sahibi olurlardı. Kütahya’nın Zafer OSB’ni taçlandırması dileğiyle efendim. Eğer bir sürç-i lisan ettiysek affola efendim. Sağlıcakla kalın bizimle kalın değerli Gazete Kırküç okurları.

Rss

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı.

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Muhterem okurlarım, öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Hürmetle büyüklerimin ellerinden, sevgiyle küçüklerimin gözlerinden öperim, cümlenize koronasız sağlıklı günler dilerim. Mücbir sebeplerden dolayı bu bayramı bayram tadında kutlayamadık. Ailecek bir ...
Tüm dünya gündemi Korona ile doldurulmuş durumu devam ediyor. Salgın neredeyse mevcut birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın ...
Dünyanın gündemindeki en sıcak Covid-19. Salgın neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alınca, başka birçok uluslararası sorun gündemin dışına itildi. Bu anlaşılabilir bir şey çünkü salgın küresel çapta 300 bine yakın insanın ölümüne, ekonomilerin ...
Eski günlerdeki alışkanlıklarımızı şimdilik bir kenara koyacağız.Bundan böyle yeni bir normalimiz…Maskeli ve mesafeli, kontrollü bir sosyal hayatımız var artık!*Ramazanın son günlerindeyiz.İnsanlar bir yandan da bayram telaşında.Önceki bayramlar gibi olmasa da ...
10 Mart’tan bu yana onunla yatıyor onunla kalkıyoruz. Mekânlar, dinler, diller, isimler farklı olsa da acılar endişeler hep aynı. Çin'den çıkıp Dünya'ya yayılan virüs gündemin başat sorunu geldi. Nedense bu ...
Site içi arama
booked.net

AD Tasarım Mustafa Gökdere Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır.

gtag('config', 'UA-117936192-1');