EVİN BOŞ OLUP OLMADIĞI ANLAMAK İÇİN AYAKKABILARI KOKLADILAR: 4 İLDE BAHAR TEMİZLİĞİ

650

Kütahya’nın da aralarında olduğu 4 ilde, evlerin kapılarını toka ve kartlar açan hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen ‘Bahar Temizliği’ operasyonunda 28’i kadın 41 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin ev sahiplerinin evde olup olmadığını anlamak için ise ayakkabıları kokladıkları tespit edildi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 40 evden hırsızlık yaptıkları belirlenen şüphelilere yönelik, teknik ve fiziki takibin ardından geçen hafta Bursa merkezli İstanbul, Eskişehir ve Kütahya’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda kapılar koçbaşlarıyla kırılarak evlere girildi, 41 kişi gözaltına alındı.

HIRSIZLARDAN MİDE BULANDIRAN YÖNTEM

Şüphelilerin, evlerin kapılarını toka ve kartlar ile açtıkları tespit edildi. Şüphelilerin ev sahiplerinin evde olup olmadığını ise dairelerin önlerindeki ayakkabılar yöntemiyle belirledikleri bildirildi. Şüphelilerin ayakkabıları kokladıkları, bunun da evde birilerinin olabileceğine işaret ettiği, kapıdan içeriyi dinleyip ayrıldıkları, koku yoksa rahatlıkla kapıyı açıp girdikleri ortaya çıktı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, farklı adreslerden çalındığı belirlenen 25 milyon lira tutarında ziynet eşyası ve para, 2 pompalı tüfek ile ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları tamamlanan 28’i kadın 41 şüpheli, ‘Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak’ ve ‘Hırsızlık’ suçlarından adliyeye sevk edildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *