BAŞKAN CEYHUN GÖREVİ BIRAKTI

592

2,5 senedir yürüttüğü AK Parti Kütahya İl Başkanlığı görevini bıraktığını açıklayan Sebahattin Ceyhun, “Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm” ifadelerini kullandı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, 2,5 senedir yürüttüğü görevini bıraktığını açıkladı.

‘SEÇİME DAHA ENERJİK GİDİLMELİ’

Ceyhun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama “Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile başladığımız görevimize 2,5 senedir, dava ruhu ve adalet ekseninde, küçük hesaplara, gereksiz polemiklere girmeden, hizmet ve gönüllere girme odaklı bir yönetim anlayışı uygulayarak devam ettik. Açıkçası niyetimiz bir dönem yapıp görevi devretmekti. Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023’e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimi ile gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm” ifadelerini kullandı.  

‘AİLEME ZAMAN AYIRAMADIM

2buçuk sene boyunca ailesi ve özel işlerine de zaman ayıramadığına değinen Ceyhun, “Çünkü siyaset 24 saatlik bir iş. Bu nedenlerle genel merkezimizden görevden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar. Bu kararımızı açıklamayı Ramazan ayı sonuna bırakmıştık. Bu zamana kadar da görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Bu zorlu süreçte desteklerini her zaman yanımda hissettiğim yönetim kuruluma, tüm kademe teşkilatlarıma, milletvekillerime ,bürokrasimize dostlarıma, hemşehrilerime, özellikle de eşime ve çocuklarıma çok teşekkür ediyorum. Hep davamızın yanında olduk öyle olmaya, 2023 seçimlerinin öneminin bilinciyle davamız için koşmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. Böyle onurlu bir göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımıza, Genel merkez Teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Saygılar sunuyorum.” Dedi.

ÇETİN ERENLER’DEN BAŞARI DİLEĞİ

Ceyhun’un görevi bırakması üzerine AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler de bir açıklama  yaptı. İki yılı aşkın süredir, AK Parti Kütahya İl Başkanlığını büyük bir özveriyle sürdüren ve Genel Merkezimize iletmiş olduğu görevden af talebini paylaşan Sebahattin Ceyhun’a hizmetleri için teşekkür eden Çetin Erenler şu ifadeleri kullandı: “Vefâsı, azmi, gayreti, dostluğu ve fedakârlığı ile gönüllerde kalacak olan değerli Başkanımıza bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde; ülkemize, milletimize hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda birliğimiz, beraberliğimiz dâimdir.”

ŞEYMA DÖNMEZ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *