‘EMEK KUTSALDIR’

519

Emeğin karşılığının tam ödenmemesi ya da eşitlik ilkesine aykırı olarak verilmesinin toplumda her zaman bir yara olduğunu vurgulayan Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, emeğin her zaman kutsal olduğunu belirtti

Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, 1 Mayıs İşçi Bayramı sebebiyle yaptığı basın açıklamasında emeğin kutsallığına vurgu yaptı.

Toplumun ortak aklı ve geniş tabanlı bir mutabakatıyla kendiliğinden ortaya çıktığı zannedilen günlük çalışma süresinin düzenlenmesi, işçi haklarının ele alınıp önemsenmesi vb. konularda yasal düzenlemelerin yapılması gibi çalışmaların, binlerce işçinin canları pahasına mücadele etmeleri ve direnmeleri sonucunda gerçekleştiğine dikkat çeken Ahmet Atam, “Emek her zaman kutsaldır ve karşılığı çoğunlukla tam anlamıyla ödenemez. Ancak emeğin karşılığının tam ödenmemesi ya da eşitlik ilkesine aykırı olarak verilmesi toplumda her zaman bir yaradır.  Adil gelir dağılımı, insanca çalışma ve yaşam haklarının sağlanması için 1 Mayıs bir sembol olmuştur.” Dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü hem emekçilerin kazanımları için gösterdikleri mücadelede kaybettikleri arkadaşlarının hatırasının, hem de örgütlü mücadelenin doğru şekilde yürütülmesi halinde mutlaka başarıya ulaşacağı gerçeğinin sembolü olduğunu vurgulayan Atam, Haksızlığın, eşitsizliğin, adaletsizliğin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünya umudunu belirtti.

ŞEYMA DÖNMEZ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *