İSİMLERİ KÜTAHYA’DA YAŞAYACAK

462

Şehit İtfaiye Eri Ömer Türk’ün isminin Fuat Paşa Mahallesi’nde bir parka ve Akkent Mahallesi’nde bir caddeye verildiğini belirten Başkan Işık, görev başında rahmetli olan Ali Candan ve Cengizhan Tetikişçi’nin de isminin yaşatılacağını ifade etti

Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binasında 2015 yılında görevi başında şehit olan İtfaiye Eri Ömer Türk adına mevlit programı düzenlendi. Düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V) belirttiği gibi ‘İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir’ hizmet ederken görevi başında kaybettiğimiz bu kardeşimiz, inanıyorum ki en iyi yerde misafir ediliyor, o bizi buradan görüyor, duyuyor. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana belediyemizde çalışan her ferdimizi belediye başkanı gibi milletine sevdalanmış bir kardeşimiz olarak görüyoruz. Ömer kardeşimizin çalışma alanına yakın bir alanda Fuat Paşa Mahallemizde bir parka ve ayrıca Akkent Mahallemizde bir caddeye ismini verdik” dedi.

‘EMANETLERİ BAŞIMIZIN TACI’

Görevleri başında şehit olan belediye personelinin isimlerinin alınan meclis kararı ile cadde ve parklarda yaşatılacağını dile getiren Başkan Işık, “Su ve Kanalizasyon İşlerinde çalışan Ali Candan kardeşimiz de görev şehidi oldu. Onu da rahmet ve minnetle anıyoruz. Cengizhan Tetikişçi, görev başında aramızdan ayrıldı. Onların da isimlerini yaşatacak ve isimlerini bir caddeye, bir parka vererek ölümsüzleştirecek uygulamayı ilke edindik. Görev şehitlerimizin aileleri ve çocukları bizim emanetimizdir. Her zaman aileleri ve çocukları başımızın tacıdır. Yine prensip olarak görev şehidi olan çalışma arkadaşımızın ailesinden birisi iş başvurusunda bulunduğunda onu işe yerleştiriyoruz. Yerleştirmeye de devam edeceğiz. O kardeşlerimizin çocuklarını kimsenin eline baktırmamak bizim boynumuzun borcudur.” dedi. Programa katılan Vali Yardımcısı Aydın Börü; “Öncelikle şehit olan kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine de bir kez daha başsağlığı diliyorum” dedi. Program okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.