ŞİMŞEK’TE İSTİFA SESLERİ YÜKSELDİ

644

Belediye Kütahyaspor’da alınan kötü sonuçlar sonrasında istifa sesleri yükselmeye başladı. 1922 Konya maçı sonrasında taraftarlar Teknik direktör İsmail Güldüren’i istifaya davet etti

Ligde inişli çıkışlı performansıyla taraftarlarını üzen ancak hafta içi Gaziantep karşısında oynadığı oyunla umutlandıran Belediye Kütahyaspor, ligin hedefsiz takımlarından 1922 Konyaspor’a konuk oldu. Karşılaşmada birbirinden kopuk ve isteksiz bir görüntü çizen Belediye Kütahyaspor rakip kalede tehlike yaratamadı. Takımın performansı karşısında kulübeye oturup maçı oradan izleyen İsmail Güldüren’i maç sonunda Kütahya’dan gelen taraftarlar istifaya davet ettiler. Son üç lig maçında 7 puan kaybeden Belediye Kütahyaspor şampiyonluk hedefinin yanı sıra üst sıralardan da uzaklaştı.

SOSYAL MEDYADA

TEPKİLER SÜRDÜ

Belediye Kütahyaspor’un aldığı kötü sonuçlar sonrasında ligin zirvesinden uzaklaşmasının ardından istifa sesleri sosyal medyadan da devam etti. Taraftarlar sezon başından buyana takımın inişli çıkışlı bir grafik çizdiğini, şampiyon olacak takımların bu tür kolay puan kayıpları yaşamaması gerektiğini dile getirdiler. Böyle devam etmesi halinde takımlarının ilk 5’te bile yer alamayacağından korktuklarını dile getiren taraftarlar “Sezon başından buyana oynanan futbol ortada. Takım beraberliklere abone olmuş durumda. Zorlu rakiplerimiz karşısında kazanamıyoruz. Alt sıralarda ki takımlara puan veriyoruz. Ligde geldiğimiz durum ortada. Biran önce tedbir alınmalı” dediler.

GEÇEN SEZONU YAŞAMAYALIM

Geçen sezonda da teknik direktörlük noktasında büyük bir gecikme yaşandığını ve geç kalınan bir değişikliğe gidildiğini ifade eden taraftarlar “Ahmet Hoca 2 hafta önce gönderilse belki de çok farklı bir durum yaşanacaktı. Bu ligde her puanın önemi büyük. Oynanan oyun ortada. Bu yüzde tecrübeli, takımı toplayacak, bu ligi iyi bilen kaliteli bir isimle anlaşılmalı” şeklinde yorumlarda bulundular.  
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *