KANAL KÜTAHYA’NIN ASIL ETABINDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI ‘BÜYÜK DEĞER KATACAK’

376

Kanal Kütahya projemizin ana etabını imalatının başladığını ifade eden Başkan Işık, projenin Kütahya’ya büyük değer katacağını vurguladı

Kanal Kütahya’nın asıl etabını içeren ihale sözleşmesini imzalanmasının arından sahaya inen yüklenici firma, proje alanında yapılacak olan göl ve kanal için hafriyat çalışmalarına başladı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kanal Kütahya inşaat alanında incelemelerde bulundu. Fen İşleri Müdürü Osman Ortaçlı’dan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Işık, “Kanal Kütahya projemizin ana etabı olarak değerlendirdiğimiz göl alanı ve en az 10-12 metre kanalla birlikte yüz metrelik kanal şeridinin rekreasyon alanı olarak düzenlendiği etabın imalatı başladı. Kütahya’mıza çok büyük değer katacağına inandığımız vizyon projelerimizden birisi olan bu projemizin inşallah bu etabını bu yıl içerisinde tamamlayıp, diğer etapları da önümüzdeki yıllarda ekleyerek bu şehrin ihtiyacını karşılamış olacağız. Şu anda şantiye kurulumu ve hafriyat işleri devam ediyor. Diğer taraftan göl alanının bulunduğu yerdeki killi zeminle ilgili çalışmalar başlamış durumda.” ifadelerini kullandı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *