‘SİYASETİN HER TÜRLÜSÜ KÜTAHYA’DA OYNANIYOR’

11176

Seçime bir aydan az bir süre kala Kütahya’da siyasetin her türlüsünün oynandığını ifade ede İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, Valilik önündeki çadırda AK Parti reklamı yapıldığını dile getirdi. Sunel, “Afiş asacak yer bulamıyoruz hepsini parsellemişler. Bizim o kadar paramız yok ama milletin gönlüne girdik.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Kütahya İl Başkanı Nurhan Sunel, İYİ Parti Kütahya 1. Sıra Milletvekili Adayı Orhan Özatik, İYİ Parti Kütahya 3. Sıra Milletvekili Adayı Erol Ertürk, İYİ Parti Kütahya 4. Sıra Milletvekili Adayı Nurcan Duygu ile birlikte, Zafer Meydanı’nda basın açıklamasında bulundu.

Yalan dolana, adam kayırmaya son vermeye; yapılan tüm kötülüklerin hesabını yargı önünde sormaya geldiklerini belirten Nurhan Sunel, AK Parti hükümetine destek veren Kütahya’nın 21 yıldır koskoca bir sıfır aldığına değindi. Kütahya’da özelleştirilmedik tek fabrika kalmadığını vurgulayan Sunel, “Hızlı tren gelecek dediler gelmedi, Şehir Hastanesi bitmedi. Kütahyalıyı kandırmaya kimsenin hakkı yok. Biz mevzu Kütahya ise sonuna kadar mücadele edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

‘ADAYLARIMIZ BAKAN ÇIKACAK GÜÇTE’

AK Parti’nin Kütahya’da 21 yıldır çıkardığı milletvekillerinde bir tane bakan çıkmadığını söyleyen Sunel, “Biz iddialıyız. Parlamenter sisteme geçeceğiz, adaylarımız bakan çıkacak güçte, hepsi bizden biri ve hepsi Kütahyalı” şeklinde konuştu.

Bu ülkenin sorunları varsa çözümleri de olduğuna dikkat çeken Sunel “İYİ Parti, sorunları çözecek. Biat kültürü bitecek, müziğin sesini kısanlar, yolsuzluk, hırsızlık, ahlaksızlık tarih olacak. Bu ülkede kimse soru çalamayacak Atamızın hayali büyük bağımsız Türkiye geçek olacak. İstibdat bitecek “Yaşasın Hürriyet” diyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

‘ÇIKAR TELEFONUNU’ DİYENLERE SESLENDİ:

‘GENÇLERİMİZ TEKNOLOJİYE LAYIK DEĞİL Mİ?’

AK Partililerin “Telefonunu çıkar” diyerek dertleri aşağıladıkları gençleri, 21. Yüzyılda bir akıllı telefonu bile çok gördüğünü dile getiren Sunel, “Bizim insanımız teknolojiden faydalanmayacak mı?”dedi. Hayat pahalılığına değinen Sunel, “Pazara gidin bir kilo soğan 30 TL biz daha önce soğanın hesabını yaptık mı? Niye başka illerde et balık kurumu var daha uygun fiyata et alabiliyor da sana destek veren Kütahya alamıyor?” şeklinde konuştu. Sığınmacılar sorunu hakkında da konuşan Sunel, ülkemizin sahillerinde nargile keyfi, şehirlerinde sapıklık yapanları ülkeden yollayacaklarına değindi.

Kütahya’da siyasetin her türlüsünün oynandığını ifade ede Sunel, “Valilik önünde Ak Parti reklamı. Biz tarafsız idari amir istiyoruz. AK Parti’nin reklamını yapan valilik istemiyoruz. Şu küçük çadırı koyduk günlük 1,5 TL para istediler. Afiş asacak yer bulamıyoruz hepsini parsellemişler. Bizim o kadar paramız yok ama milletin gönlüne girdik. Menderes caddesinde bir duvar kiraladık. Belediye görselin önünü kapattı. Reva mı bu? Bu millet seçimlerde hesabını soracak” dedi. Sunel, diğer vekil adaylarının ve tüm teşkilatın şu anda Kütahya’da İYİ Parti’yi anlattığını dile getirdi.

‘TÜM SORUNLARI ÇÖZME İMKANI BULURUZ’

Kütahya’da doğup büyüdüğünü ifade eden İYİ Parti Kütahya 1. Sıra Milletvekili Adayı Orhan Özatik,  “Umarım partimizi en iyi şekilde temsil eder, Ankara’ya gider ve memleketimizin bütün sorunlarını çözme imkânı buluruz.” Dedi.

Kütahya’nın artık sorunlarını bilen Kütahyalı milletvekili istediğini açıklayan İYİ Parti Kütahya 3. Sıra Milletvekili Adayı Erol Ertürk, “Şimdiye kadar Kütahyalı olmayan vekiller gönderdik sorunlara çözüm olmadıkları gibi sat sat Kütahya’yı bitiremediler. Göreceksiniz ki Kütahya’da AK Partinin yıktıklarını biz tekrar inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Demokrasisinin en küçük tabanında muhtarlık görevi ve Güçlü Kadınlar Derneği Başkanlığı yaptığını söyleyen İYİ Parti Kütahya 4. Sıra Milletvekili Adayı Nurcan Duygu, “Kadınların sesi olmak için buradayım. Aile Çocuk Bakanlığı’nda komisyonlarda görev almak istiyorum.” Dedi. Muhtarlık görevinde bunun gereğini fark ettiğini belirten Duygu, birçok eğitim alıp Kütahyalı kadınlara ilettiğinden bahsetti.  

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *