‘NE DEĞİŞTİ?’

716

İsrail normalleşmeden İsrail ile normalleşmenin mazlumlara ihanet olduğunu belirten Saadet Partisi Kütahya İl Başkanı Ahmet Sunar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “one minute” çıkışını hatırlatarak “Bugün değişen nedir?” sorusunu yöneltti

‘AKIL ALIR GİBİ DEĞİL’

Saadet Partisi Kütahya İl Başkanlığı İsrail’in Cumhurbaşkanı Herzog’un ülkemize davet edilişini kınamak için Sevgi Yolu’nda basın açıklaması düzenledi. Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Sunar tarafında yapılan basın açıklamasında anormalliklerin normalleşme olarak takdim edilmesini ise reddettiklerini belirtti. Kudüs’e, Gazze’ye bombalar yağdıran, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı kirli postallarıyla çiğneyen, çoluk-çocuk, kadın, yaşlı demeden mazlumları katledenlerin ülkemizde yeri olmadığını ve olmayacağını vurgulayan Sunar, “Bizler, Sn. Cumhurbaşkanı’nın 2013 yılında açıkladığı ve bir türlü gerçekleşmeyen Gazze ziyaretini beklerken; katillerin ülkemize davet edilmesi akıl alır gibi değildir!” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “one minute” çıkışını hatırlatan Ahmet Sunar, “Bugün değişen nedir? Ne değişmiştir ki böyle bir davette bulunulmuştur? Bu Herzog denilen adamın Netanyahu denilen katilden farkı nedir? İsrail değişti de biz mi bilmiyoruz; yoksa iktidarda bulunanlar mı çok değişti; bu denklemde değişen nedir; bunu bizlere, aziz milletimize ve mazlum Filistin halkına açıklayın! Filistin’de Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm mü son buldu? Gazze’ye uygulanan abluka mı kalktı? Bu katiller, Filistinlilere uyguladığı soykırımdan vaz mı geçti; yoksa İsrail, bölgemizde kurguladığı tehlikeli planlarından vaz mı geçti?” sorularını yöneltti.

İktidarda bulunanlara vicdanlarının sesine kulak vermeleri için seslenen Sunar, “Kurtuluş Savaşımız sonucunda bu topraklar bizlere vatan, tüm mazlum coğrafyalara ise umut ışığı olmuştur. Gazi Meclis diye nitelendirdiğimiz Meclis’imiz; gazilik unvanını işgaller karşısında kazandığı zaferle almıştır. Siz, bir başka katil Şimon Peres’in Gazi Meclisimizde konuşturulduğu, alkışlandığı görüntüler birer utanç vesikası olarak arşivlerde ve hafızalarımızda dururken; bugün bir başka utanç verici adımı attınız! Bu aziz topraklar da bu milletin sinesi de hiçbir işgali ve işgalciyi kabul etmemektedir! Cumhurbaşkanı hangi toprakları yönettiğinin farkına varana kadar susmayacağız!” ifadelerini kullandı.

‘İSRAİL NORMALLEŞMEDEN İSRAİL’LE NORMALLEŞMEK

MAZLUMLARA İHANETTİR’

İsrail normalleşmeden İsrail ile normalleşmenin mazlumlara ihanet olduğunu belirten Sunar, şu ifadelerini kullandı: “İsrail işgal ettiği topraklardan çekilmeden, yağmaladığı toprakların, canına kıydığı Filistinli masumların ve Mavi Marmara katliamının hesabını vermeden, Filistin topraklarında, Bağımsız Filistin devleti kurulmadan; İsrail ile ilişkiler hiçbir şart altında normalleşemez! Eğer İsrail ile ilişkileriniz normalleşiyorsa; bilin ki, Filistinle anormalleşiyordur.  İsrail ile ilişkileriniz normalleşiyorsa, Gazze’de başına fosfor bombası atılan Müslümanlarla anormalleşiyordur. Bunun başka hiçbir izahı olamaz.”

Dostları; İsrail, ABD ve Rusya olup, düşmanlarının ise; Suriye, Mısır ve diğer İslam ülkeleri olan bir dış politika anlayışını kabul etmediklerinin altını çizen Sunar, ülkemiz ve aziz milletimizin Cumhurbaşkanı’na böyle bir adımı yakıştıramadıklarını belirtti.

Saadet Partisi olarak, tüm bu süreçlerin takipçisi olduklarını ifade eden Ahmet Sunar, Müslüman kardeşlerimizin uğradığı her haksızlığın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da karşısında olacağımızın, iktidar sahiplerinin ses çıkarmadığı, aksine kırmızı halılarla karşıladığı katillerden elbette bunların hesabını soracağımızın da bilinmesini isteriz.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın attığı bu yanlış adımdan dönmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.” Dedi.

ŞEYMA DÖNMEZ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *