ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

594

10 adet hizmet aracı ve bir adet itfaiye aracının Kütahya Belediyesi araç filosuna eklendiğini belirten Başkan Alim Işık, 2019 yılından beri 24 milyon liralık 74 adet yeni aracın Kütahya Belediyesine kazandırıldığını hatırlattı. Törene katılan Milletvekili Erbaş ise bu yıl ve gelecek yılın belediye hizmetlerinde şaha kalkış zamanı olacağını belirtti

Kütahya Belediyesinde uzun süre devam eden kiralık araç dönemi, 2019 yılından itibaren yapılan araç satın alımlarıyla son buldu ve yeni araç filosu 110’a çıktı. Son olarak 10 adet hizmet aracı ve bir adet itfaiye aracının tanıtım töreni Kütahya Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

’35 ARAÇ DAHA EKLENECEK’

Kütahya Belediyesi araç filosuna yeni eklenen 10 adet hizmet aracı ve bir adet itfaiye aracının tanıtımı belediye hizmet binası önünde yapıldı. Tanıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ‘Hayırlı bir hizmet için bir aradayız, katılımınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ sözleri ile konuşmasına başladı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesinin uzun dönem kiralık araçlarla hizmet gördüğü bir alanda artık kendi belediyenin öz malı araçlarla hizmetleri vermeyi kararlaştırdıklarını ifade etti. Başkan Işık, “Hızlı bir çalışma ile teslimini aldığımız 10 hizmet aracı ve itfaiye destek aracının tanıtımı için bir aradayız. Bir ay içerisinde 35 adet aracı daha belediyemizin araç filosuna Kütahya’nın öz malı olarak, hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

2019 yılından günümüze kadar 24 milyon liralık 74 adet yeni aracın Kütahya Belediyesine kazandırıldığını hatırlatan Başkan Işık, “ 74 aracımıza ilave olarak 35 aracımızı da filomuza kazandırdığımızda araç filomuzu 110 araç ile yenilemiş olacağız. 2019 ve 2020 yıllarında başta çöp toplama araçları olmak üzere 58 adet hizmet aracını belediyemize satın alarak kazandırdık. Arkasından peyderpey iş makinası ve diğer hizmet araçlarını aldık. Toplamda 300 aracımız var. Bugün tanıtımını yaptığımız araçlar, Fiat Fiorino ve Doblo olmak üzere 10 adet hizmet aracı ve içinde holigan aletinden yangına yaklaşma elbise ve çizmeli, köpük mikseri, ayarlanabilir köpük lansı içerisinde olan itfaiye destek aracımızı tanıttık. Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Kazasız belasız hizmet vermeyi Rabbim nasip eylesin. Kaliteli hizmet araçlarıyla, şehrimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

‘ŞİMDİ ŞAHA KALKIŞ ZAMANI’

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın ardından kürsüye gelen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Covid sürecinde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de evlere kapandığını belirterek, birçok hizmetlerin aksadığını ifade etti. MHP Kütahya Milletvekili Erbaş, “Covid’in azaldığı bir dönemde 2022 ve 2023 yılları Kütahya Belediyesi olarak, belediye başkanlığı sırasında halkımıza vaat ettiğimiz hizmetleri yapma ve yerine getirme zamanı. Bu yıl ve gelecek yıl belediye hizmetlerinde şaha kalkış zamanı olacaktır. Bugün aynı zamanda Ergenkon’dan çıkış bayramı olarak kabul ettiğimiz Nevruz Bayramıdır. Hepimizin Nevruz Bayramı kutlu olsun. Alınan araçlar Kütahya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde kurban kesimi ve sonrasında alınan araçlar incelendi.

Programa, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP KAÇEP’ten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hülya Öztürk, Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Mahalle Muhtarları ve belediye personeli katıldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *