HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYOR

719

İstanbul’da yaşanan üç çocuk annesi Z. A. komşusuyla Kütahya’ya kaçtı. Çocuklarının sokağa atılacağından korkan baba Şaban A., Kütahya’ya gidip çocuklarını aldı. 3 çocuğunu Çocuk Esirgeme Kurumuna vermek istemeyen baba, şimdi hayırseverlerden destek bekliyor

İstanbul Maltepe’de 3 çocuk annesi, eşini ve çocuklarını bırakıp komşusu ile Kütahya’ya kaçtı.

KÜTAHYA’YA GELİP ÇOCUKLARINI ALDI

Maltepe’de yaşayan 3 çocuk annesi Z. A. komşusu ile Kütahya’ya kaçtı. Giderken yanına 6 ve 8 yaşındaki 2 küçük çocuğunu da alan anne, bir süre sonra çocukları istemediğini, yuvaya ya da sokağa atacağını söyleyerek baba Şaban A. ile iletişime geçti. Çocuklarının sokağa atılacağından korkan baba Kütahya’ya gelip çocuklarını aldı. Annesinin kaçmasına dayanamayan 15 yaşındaki D. A. parfüm şişesini kırıp sol bileğini kesip 2 gün yoğun bakımda kaldı.

‘EVLATLARIMIN YURDA VERİLMESİNİ İSTEMİYORUM’

Kaynakçılık yaparak geçimini sağlayan baba Şaban A. çocuklarını yalnız bırakmamak için işinden ayrıldı. Sıcak bir yuva isteyen baba evlatlarından ayrılmak istemiyor. Çocuklarının, Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilmesini istemeyen ve tek isteğinin sıcak bir yuva olduğunu söyleyen baba Şaban A., “Bundan yaklaşık 6 ay önce müstakil bir evde oturuyorduk. Eşim ev sahibi ile kavga ettiği için başka bir yere taşındık. Eşim, 2 çocuğumu alıp komşumuz ile kaçtı. Sonra beni arayıp çocukları almamı, eğer almazsam sokağa atacağını söyledi. 8 yaşındaki kızım anlattı orada şiddet gördüğünü. Çocuklarıma sahip çıkmaya çalışıyorum. Gözüm arkada kaldığı için işe de gidemiyorum. Eski oturduğum yer soğuktu, elektrik ve su kesikti. Bir baba olarak evlatlarımın yurda verilmesini istemiyorum. Çocuklarımın okula gitmesini, kanatlarımın altında olmalarını istiyorum.” şeklinde konuştu.

‘İNTİHARA KALKIŞTI’

Maltepe Kaymakamı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Bülent Gürpınar, “Bu ailemizin sıkıntılı haberini aldık. Anneleri 3 yavrusunu terk etmiş. 15 yaşındaki kızımız intihara kalkışmış. Maltepe Kaymakamı Sayın Bahri Tiryaki’nin bizleri görevlendirmesi sonucunda ailemize ulaştık. Ailemizi otele getirdik. Şimdilik sıcak yuvaları olsun diye. Çünkü kaldıkları evde elektrik, su, doğal gaz hiçbir şey yoktu. Babaları çocuklara bakamayacağını söyledi. Sosyal Politikalar Bakanlığımızın Maltepe’deki müdürlüğü ile diyaloğa girdik ve onlar da incelemelerde bulundu. Şu anda prosedürler uygulanıyor. Yaklaşık bir hafta içinde İnşallah çocuklarımızı Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştireceğiz. Ama biz istiyoruz ki bu yavrularımız babalarından ayrılmasın. Sizlerin aracılığıyla ile belki bir iş insanı çıkıp bu ailemize bir sıcak ev sıcak aş verirler. Allah sizlerden razı olsun sesimizi duyurduğunuz için” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *