KSBÜ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM AD’DEN BÜYÜK BAŞARI

1090

Türkiye’de sınırlı sayıda uygulanan doğal açıklıklardan gerçekleştirilen V-notes yöntemi ile iki hastaya canlı cerrahi işlemleri uygulandı. KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Başkanı Prof. Dr. Nadi Keskin “Yapılan eğitimler hastanemize civar illerden gelen akademisyen ve kadın doğum hekimleri tarafından ilgi ile takip edildi. dedi

T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde önemli bir bilimsel etkinliğe imza atıldı. Ülkemizde henüz sınırlı sayıda uygulanan V-notes cerrahisi kapsamında kurs ve iki hastada canlı cerrahi işlemleri başarı ile gerçekleştirildi.

Hastalar açısından oldukça konforlu bir yöntem olduğu belirtilen V-notes cerrahisi işlemlerine, KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalından (AD) Dr. Öğr. Üyesi İsmail Bıyık’ın daveti üzerine İstanbul’dan Doç. Dr. Cihan Kaya ve Op. Dr. Murat Yassa katıldı.

Kursta, KSBÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum AD Başkanı Prof. Dr. Nadi Keskin ve Klinik Sorumlusu Prof. Dr. Yasemin Taşçı konuşma gerçekleştirdi.

Etkinliğe ilişkin açıklama yapan Prof. Dr. Keskin, “Yapılan eğitimler hastanemize civar illerden gelen akademisyen ve kadın doğum hekimleri tarafından ilgi ile takip edildi. Daha önceki eğitimlerden farklı olarak web uygulaması üzerinden online olarak farklı illerdeki kadın doğum uzmanları tarafından izlenerek memnuniyetle karşılandı. Benzeri etkinliklerin devam etmesini planlıyoruz. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem Algın, Hastane Başhekimi Dr. Ögr. Üyesi Sertaş Erarslan’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

V- notes cerrahisi doğal açıklıklardan gerçekleştirilen tüm cerrahilerin ortak adıdır. Bu teknik, kadınların doğal açıklıklarından girilerek; dış gebelik, tüp alma-bağlama, overkist, rahim ameliyatları gibi pek çok cerrahide uygulanıyor.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *