‘İSTEMEYENİN 1 SANTİM YERİNİ ALMAYIZ’

582

Göreve geldikten sonra gönüllü 400 Kütahyalı’yı 1453 konutlarında ev sahibi yaptıklarını belirten Başkan Işık diğer kentsel döşüm süreçleri hakkında da konuştu. Başkan Işık, “Kimsenin malını ucuza almak gibi bir anlayışımız yok. Siz istemediğiniz sürece belediye olarak sizin 1 santim yerinizi dahi almayız.” dedi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle iftar programında kentsel dönüşümle ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Osmangazi Mahallesi’nde, Sultanbağı ve Vefa Mahallelerinde kendilerinden önceki dönemde birinci etapta kentsel dönüşüm yapılması ile ilgili çalışmalar karara bağlanmış. Bizde göreve geldikten sonra, Osmangazi Mahallesinde, yaklaşık 400 hemşehrimizi tamamen gönüllülük esnasına göre 1453 konutlarında ev sahibi yaptık” dedi.

YAPI RUHSATLARI VERİLDİ

Kimseyi zorlamadıklarını belirten Başkan Işık, hemşehrilerinin ellerinde bulunan taşınmazın metrekare olarak belirlediklerini ifade etti. Başkan Işık, “Sizde iyi biliyorsunuz ki 3 katlı ise eviniz 3 hak gibi değerlendirmelerle sizlerin talepleri doğrultusunda hemşehrilerimizi yerlerine yerleştirdik. Geride kalan kısımda da yerinde dönüşüm çalışmalarımız başladı. 500 konutluk yeni birinci etap imalatı ile ilgili ihale tamamlandı. 17 Ağustos 2021 tarihinde ihale kesinleşti, firmaya yer teslimi yapıldı ve yapı ruhsatları verildi” dedi.

‘KİMSENİN MALINI UCUZA ALMAYIZ’

500 konuttan belediyenin arsaları karşılığında konut istediklerini ifade eden Başkan Işık, verilen konutları 1453 konutlarında olduğu gibi isteyenlerle görüşüleceğini söyledi. Başkan Işık, “Ben elimdeki arsayı, evi, belediyenin evleri ile değiştirmek istiyorum dediğinizde hemen sahiplendireceğiz. Öncelik Osmangazi Mahallemizde olacak. Ben evimin, arsamın karşılığında ev istemiyorum, para istiyorum diyenleri de çağırmaya başladık. Kimsenin malını ucuza almak gibi bir anlayışımız yok. Siz istemediğiniz sürece belediye olarak sizin 1 santim yerinizi dahi almayız. Ben mahallemde yani yerinde dönüşüm istiyorum diyen hemşehrilerimiz rahat olsun. Sırası geldiğinde kendilerinin elindeki taşınmazlar en iyi şekilde değerlendirilecek” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *