İFTAR SAHUR ARASI KESİNTİ YOK

778

Ramazan ayı boyunca iftar ile sahur saatleri arasında acil durumlar harici planlı kesinti yapmayan OEDAŞ, zorunlu çalışmaları belirlenen saat aralığında tamamlıyor. Ayrıca Ramazan Bayramı boyunca da hiçbir planlı kesinti yapılmayacak

OEDAŞ, Ramazan ayı ve Bayram dolayısıyla altyapı geliştirme ve iyileştirmeleri için planlı elektrik kesintisi saatlerinde düzenleme yaptı. Buna göre Ramazan ayı boyunca iftar ile sahur saatleri arasında planlı kesinti yapılmıyor, zorunlu çalışmalar belirlenen saat aralığında tamamlanıyor. Enerji arzının ve güvenliğinin kesintisiz olarak sürdürüleceği Ramazan Bayramı’nda ise olası arıza ve kesintilere müdahale 5 ildeki 200 arıza bakım onarım ekibi ile en kısa sürede gerçekleştirilecek.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), Ramazan ayı ve Bayram dolayısıyla altyapı geliştirme ve iyileştirmeleri için planlı kesinti saatlerinde düzenleme yaptı.

OEDAŞ’ın düzenlemesi ile birlikte Ramazan ayı boyunca iftar ile sahur saatleri (17.00-08.00) arasında acil olan durumlar haricinde hiçbir planlı kesinti yapılmıyor. Zorunlu çalışmalar ise 08.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor.

5 İLDE 200 GÖREVLİ

Tüketicilere en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren OEDAŞ, geçmiş yıllarda olduğu gibi Ramazan Bayramı boyunca hiçbir planlı kesinti yapmayacak, enerji güvenliği ve arzını kesintisiz sağlayacak. Bu dönemde yaşanabilecek olası arıza ve plansız kesintilere en kısa sürede müdahale edilmesi için de 5 ilde 200 nöbetçi arıza bakım onarım ekibi görev yapacak.

Bölgelerinde gerçekleşen planlı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen aboneler her zaman olduğu gibi Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nda da 24 saat hizmet veren ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi’ni arayarak bilgi güncellemesi yapmaları halinde SMS bildirimi alabilecek. Tüketiciler ayrıca 186 Mobil uygulaması üzerinden zorunlu olan planlı kesintileri görebilecek ve arıza bildiriminde bulunabilecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *