EN BÜYÜK GAYEMİZ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK

690

Büyük Zafer’in 100. Yılına özel projelerden biri olan amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği “22’den 22’ye Uluslararası Afiş Tasarımı Yarışması’na” son başvuru tarihi 15 Temmuz. Yarışma hakkında konuşan Vali Ali Çelik, “En büyük gayemiz; varoluş mücadelemizi gelecek kuşaklara aktarmak” dedi.

Kurtuluşun şehri Kütahya’da, Kütahya Valiliğinin himayesinde Büyük Zafer’in 100. yılına özel başlatılan hummalı çalışmalara bir yenisini daha eklendi. Büyük Zafer’in 100. yılında Türk milletinin kahramanlık destanı afiş tasarımlarıyla anlatılarak farkındalık oluşturulacak. Kütahya Valiliği ile Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen uluslararası afiş tasarım yarışmasına amatör ve profesyonel herkes katılabilecek.

SON TARİH 15 TEMMUZ

Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan Dumlupınar Başkomutan Meydan Muharebesi’nin 100. yılının coşkuyla kutlanması için hazırlıkların sürdüğü Kütahya’da hayata geçirilen ‘22’den 22’ye Uluslararası Afiş Tasarımı Yarışması’na son başvuru tarihi 15 Temmuz.

Yarışma sonucunda ilk 100’e giren afiş tasarımları; Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa ve İzmir’de sergilenecek. Yarışmanın birincisi 15 bin, ikincisi 10 bin, üçüncüsü 7 bin TL ve başarı belgesiyle ödüllendirilecek. Yarışmada 3 tasarıma mansiyon ödülü ve başarı belgesi verilecek. Mansiyon eserler ise bin TL ile ödüllendirilecek.

GÖRSEL BİR KÜLTÜR MİRASI OLACAK

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel düzenlenen yarışmayla farkındalık oluşturmayı ve bu farkındalığın sürdürülebilmesinin amaçlandığını belirten Vali Ali Çelik, “En büyük gayemiz; vatan, bayrak ve millet uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi unutturmamak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında kazanılan varoluş mücadelemizi gelecek kuşaklara aktarmak. Bu amaçlar doğrultusunda Üniversitemizle hayata geçirdiğimiz afiş tasarım yarışmasıyla destansı günümüzü gelecek kuşaklara görsel bir kültür mirası olarak da aktarmayı umuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmaya katılacaklara da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere http://grafreedesign.org/competition-detail-2022-01.php adresinden ulaşılıyor.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *