CEP TELEFONU ALEV TOPUNA DÖNDÜ

521

Tamir için telefoncuya götürülen cep telefonu büyük bir gürültü ile patladı ve kullanılmaz hale geldi. Mağaza Müdürü Cengiz, vatandaşlara özellikle gece yatarken cep telefonlarını şarja takmamalarını tavsiye etti

Tavşanlı ilçesinde bataryası şişmiş ve tamir için bir işyerine götürülen cep telefonunun bataryası bir anda bomba gibi patladı. Yanan cep telefonunun yanına giden işyeri sahibi telefonu yere atıp üfleyerek söndürdü. Olay anı ise kameralara anbean yansıdı. Patlama sonrası cep telefonu ise kullanılmaz hale geldi.

‘GECE ŞARJA TAKIP YATMAYIN’

Mağaza müdürü Mehmet Cengiz, “Müşterimiz bir telefonunun bataryasını şişmiş olduğunu ve batarya değişmesi için bırakmıştı. Biz de bataryasının değişmesi gerektiğini söyledik ve servisimize aldık. Aradan beş dakika geçmeden bataryanın büyük bir gürültü ile patladığını gördük. Buradan cep telefonu kullanıcılarına birkaç tavsiyem olacak. Özellikle gece yatarken cep telefonlarını şarja takmamaları, bataryalarını şiş gördükleri anda direkt servislere götürmelerini, bataryalarını değiştirmelerini ve özellikle de orjinal ve garantili pilleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *