ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ANNESİNDEN OĞLUNA SKANDAL SAVUNMA: ‘PARASIYLA DEĞİL Mİ İÇER’

827

Alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen İ.A. isimli şahıs ve annesi, görevlilere zorluk çıkarttı. İ.A., gözaltına alınmak istenince araya giren annesi “Benim oğlum doktor. Parasıyla değil mi, içer” diyerek savundu. Güçlükle merkeze götürülen sürücünün daha öncede 3 kez alkollü yakalandığı, 2028’e kadar ehliyetine el konulduğu anlaşıldı

Bahçelievler Mahallesi Ahmet Derin Caddesi üzerinde seyir halinde olan araç sürücüsünün, devriye görevi yapan trafik polislerini arkasında görünce aracını park etti. Doktor olduğu öğrenilen İ.A. isimli sürücünün hareketlerinden şüphelenen trafik polisleri, sürücüye alkol testi yapmak istedi.

GÖREVLİ MEMURLARA HAREKET

Annesi N.A. ile birlikte misafirliğe geldiğini iddia ederek aracını park ettiği binada bir daireye girmeye çalışan sürücü, alkolmetreyi üflememek için direndi. Polis ekiplerine zorluk çıkaran oğul, görevli memurlara hakaretlerde bulunarak mukavemet gösterdi. Kendisinden ehliyet isteyen polislere kimliğini vermeyen sürücü İ.A., gözaltına alınmak istenince araya annesi girdi. Alkollü direksiyon başına geçen oğlunu “Benim oğlum doktor. Parasıyla değil mi, içer” diyerek savunan anne polislere küfür etti. Alkollü sürücü asayiş ekiplerinin olay yerine gelmesiyle ekip aracına alınarak Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

EHLİYETİNE 2028 YILINA KADAR EL KONMUŞ

Trafik polisleri, sürücü İ.A.’nın polis merkezine götürülmesinin ardından aracı otoparka çektirmek istedi. Anne N.A. bu sefer de içine bindiği aracın çekilmemesi için çaba harcadı. Hakaret ederek mukavemet gösterdiği polislerin kendisinden şikayetçi olması üzerine olay yerine çağırılan kadın polis tarafından anne de güçlükle ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Sürücünün daha öncede 3 kere alkollü yakalandığı için 2028 yılına kadar ehliyetine el konulduğu ve polise mukavemet ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürme suçlarından adli ve idari işlem gördüğü ortaya çıktı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *