SPOR ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

400

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi (DPÜ SBF), çeşitli gösteri ve karşılaşmaların düzenlendiği Spor Şenliği etkinliğine ev sahipliği yaptı.

DPÜ SBF, iki gün süren Spor Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. Spor Bilimleri Fakültesi önünde düzenlenen etkinliğe Kütahya Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez, SBF Dekanımız Prof. Dr. Çetin Özdilek, Kütahya Gençlik Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, akademik ve idari personellerimizin yanı sıra çok sayıda öğrencimiz katıldı. Etkinlikte konuşan Spor Bilimler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Özdilek, Spor Bilimleri Fakültesi olarak Gençlik Haftası’nda böyle bir şenlik düzenlemekten büyük memnuniyet duyduklarını ve öğrencilerimizin bu etkinliğin düzenlenmesinde önemli bir paya sahip olduğunu söyledi. Özdilek’in ardından söz alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, Gençlik Haftası’nda düzenlenen bu etkinliğe katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında müdürlük olarak gençlere destek vermeyi sürdüreceklerini ve Spor Bilimleri Fakültemize ve öğrencilerimize de her konuda destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

SPORA VERDİĞİMİZ

DEĞERİ TAÇLANDIRDIK

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ise düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Değerli protokol, sevgili öğrenciler, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Geçen hafta başlayan şenliklerimiz bu hafta da spor ile bu etkinlikleri yaymak için sizlerle beraber olduk. Üniversitelerde en önemli şeylerden iki temel unsuru biz bir arada yaşamış olduk. Bilime vermiş olduğumuz değeri geçen hafta gösterdik. Bu hafta da spora verdiğimiz değer, anlamlı bir haftada bunu taçlandırmış olduk. Bölgemizin 100. yıl etkinlikleri dolayısıyla bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

GENÇLERDEN BEKLENTİMİZ

ÇOCUKLARA SPORU SEVDİRMELERİ

Törende katılımcılara hitap eden Vali Yardımcısı Mustafa Güney ise şu ifadeleri kullandı: “Ben bir sporsever olarak sizin etkinliğe katıldığım için çok memnun oldum. Aklıma şenlik deyince siz geliyorsunuz. 100. yıl etkinlikleri bu sene Kütahya’nın kurtuluşu ile birlikte kutluyoruz. Bu, Türk tarihinde bana göre, en büyük tehlikenin bertaraf edilmesidir. Birçok şehit verildi. Bu şehitlere layık olabilmek önemli bizler için. İnsan gönlünü girmenin en kolay yolunu sporda görüyorum. Spor yapılarak çocukların gönlüne girmek daha kolay. Sizler onun için çok değerlisiniz. Sizlerden beklentimiz gençleri, çocukları sporu sevdirmeniz. Ben etkinliğimizin, şenliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Ben sizlere ailelerinizle birlikte, sağlıklı, huzurlu mutlu günler diliyor, hepinize saygı ve sevgiler sunuyorum.”

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU Protokol konuşmaları ile başlayan şenliklerimiz, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu step aerobik, trambolin ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Gösterilerin ardından protokol üyeleri ve akademik personellerimiz arasında ayak tenisi gösteri maçı yapıldı. Öğrencilerimizin katıldığı ayak tenisi ve plaj voleybolu turnuvasında ilk gün, birinci ve ikinci tur maçları yapıldı.  Etkinliğin ikinci gününde ise yarı final ve final karşılaşmaları yapıldı. Şenliğin sonunda her iki turnuvada birinci olan Siyah Çoraplar ve Tutnamayanlar takımları ile dereceye giren Korkusuzlar, Haddini Bilbao, Mühendislik Fakültesi ve Block Out takımlarının ödülleri akademik personellerimiz tarafından verildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *