‘KÜTAHYA ÖNEMLİ BİR TARIM KENTİ’

562

Pandemi sürecinin tüm dünyaya tarımsal üretimin önemini hatırlattığını belirten Başkan Işık, Kütahya’nın tarımsal üretimi ile ülkemiz insanlarına ciddi katkıları olan önemli kentlerden birisi olduğunu vurguladı. 

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, UCLG-MEWA ve Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Genel Kurul Toplantıları ile Küresel Tarım Forumu açılışında herkese üretmeyi öğreten pandemi süreci tarımsal üretimin kazandığı öneme vurgu yaptı. 

‘PANDEMİ ÖĞRETTİ’

Konya’da düzenlenen toplantıda kürsüye çıkarak UCLG – MEWA ailesinin temsilcilerine seslenen Başkan Işık, “Geride bıraktığımız 2 yıllık pandemi süreci artık tüm dünyanın üretmesi gerektiği ve üretimlerinin başında öncelikle tarımın gelmesi gerektiğini hepimize öğretti.” Dedi. Tarımsal üretimde yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğu gerçeğinin fark edildiğine dikkat çeken Işık, Kütahya’nın tarımsal üretimi ile ülkenin önemli kentlerden birisi olduğunu vurguladı. 

‘KÜTAHYA DEKLARASYONU LİTERATÜRE GİRDİ’

Kütahya’nın ülkemiz insanlarına ciddi üretimler yapan önemli kentlerin başında geldiğine değinen Başkan Işık, “Ben birçok belediye başkanı, ulusal ve uluslararası misafirimizin bu önemli toplantıya ciddi katkılarının olacağını düşünüyorum.” Dedi. UCLG – MEWA öncülüğünde 5-8 Ekim 2021 tarihinde 2. Dünya Aracı Şehriler Forumunu’nu Kütahya’da gerçekleştirildiğini hatırlatan Işık, “O toplantıda çok önemli katkılar elde ettik. Kütahya deklarasyonu olarak uluslararası literatüre giren ve pandemi sürecinde aracı şehirlerin deneyimlerinin paylaşıldığı güzel bir organizasyonu gerçekleştirdik. Oradaki tecrübeler ve buna benzer uluslararası organizasyonların çıktıları ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlık alemi için önemli. Bu toplantının da önemli çıktıları olacağına eminim.” Şeklinde konuştu
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *