‘HER ZAMAN YANINIZDAYIM’

556

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonunda Kütahya basını ile bir araya gelen NG Kütahya Seramik Kurucu Başkanı Nafi Güral, “Yerel basının önemi insanların tahmin ettiğinden çok daha da fazla. Bize herhangi bir görev düşerse her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

NG Kütahya Seramik Kurucu Başkanı Nafi Güral, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti’nin organizasyonunda Kütahya’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yerel basın ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek organizasyona katılım sağlayan tüm basın mensuplarına teşekkür eden Nafi Güral, yerel basına verdikleri önemin altını çizdi.

‘ÖNEMİ TAHMİN EDİLEN DAHA DA FAZLA’

Yerel basının yaşadığı sorunların farkında olduklarını da vurgulayan Nafi Güral, “Bize herhangi bir görev düşerse her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Basının bir güç oluşturması çok önemli. Sizlerle bir arada olmak büyük keyif. Belki siz kendi pencerenizden bakıyorsunuz ama dışardan bakan birisi olarak şunu söyleyebilirim yerel basının önemi insanların tahmin ettiğinden çok daha fazla.” Dedi.

Güral ailesinin koleksiyonlarının bulunduğu çini, seramik ve porselenin geçmişini NG Müze hakkında da konuşan Nafi Güral, “Çok değerli bir müze yaptık. Bu müzeyi görmenizi ve tanıtımı ile ilgili desteğiniz vermenizi isterim. Başka şehirlerden öğrenciler, heyetler geliyor ancak ama Kütahya’dan pek fazla gelen olmuyor.” İfadelerini kullandı.

‘GÜÇLÜ BASIN GÜÇLÜ KÜTAHYA’

Kendilerine verdikleri destek için Kütahya basını adına teşekkür eden Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, “Sayın Nafi Güral’ın bize değer verdiğini her zaman hissediyoruz. Kendisi Kütahya basının her zaman benimsedi ve bizi her daim destekledi.” İfadelerini kullandı. Yapılan organizasyonda Nafi Güral ile fikir alışverişi yapma imkanı bulmalarının basın mensupları için çok değerli olduğunu ifade eden Başkan Sağlam, yerel basının yaşadığı sorunlara da değindi. Sağlam, “Yerel basının güçlü olması Kütahya’nın da güçlü olması demek” şeklinde konuştu.

ŞEYMA DÖNMEZ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *