KUTSO, TOBB 70.YIL ETKİNLİĞİNE KATILDI

579

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70. Kuruluş yıldönümü etkinliğinde, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, oda borsa başkanları, TOBB Delegeleri Ankara’da Birlik Merkezi’nde bir araya geldi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un teşrif ettiği etkinliğe, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Tolga Eskioğlu, Genel Sekreter Salih Nafi Alıç katıldı. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşen KUTSO heyeti, üye sorunları ve taleplerine ilişkin konular ile mesleki eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi sunarak, 30 Ağustos Zaferinin 100.yıl etkinliklerine davetini yeniledi. TOBB 70. kuruluş yıldönümü kapsamında, 70 bin fidan dikerek hatıra ormanı oluşturma kararı aldı.

 “TOBB KÜRESEL BİR AKTÖR HALİNE GELDİ”

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hitabında 70. yıldönümünü tebrik ederek, “Ülkemizin en güçlü ve en etkin kuruluşlarından biri olmayı başaran TOBB’un, ülkemizin ekonomik kalkınmasında çok önemli bir rol oynadığının her zaman bilincinde olduk. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kuruluşundan bu yana sürekli kendini geliştirmiş, 70 yıllık yolculuğu neticesinde yerel bir kuruluştan, dünya çapında iş birlikleri gerçekleştiren ve üstlendiği görevlerle özel sektörümüzü yurt dışına da taşıyan önemli küresel bir aktör haline gelmiştir” dedi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, camia olarak 70 yılda büyük bir yol kat ettiklerini anlattı. Yönetim Kurulu olarak 70’inci kuruluş yıldönümünü taçlandırmak adına 70’inci Yıl Hatıra Ormanı oluşturma kararı aldıklarını açıklayan Hisarcıklıoğlu, “Tam 70 bin fidan dikeceğiz. Camiamıza yakışan bu ormanı, ülkemize kazandıracağız. Böylece hem çevreye ve doğaya katkı verecek, hem de gelecek nesillere kalıcı bir miras bırakmış olacağız” dedi. TOBB’un 70 yılda yerel bir kurumdan, küresel bir aktöre dönüştüğünü bildiren Hisarcıklıoğlu, artırdıkları faaliyetler ve geliştirdikleri kurumsal kapasitesiyle, özel sektörde güç birliği sağladıklarını ifade etti. Özel sektörün hak ve hukukunu, uluslararası düzeyde savunan bir konuma geldiklerini söyleyen TOBB Başkanı, iş ve yatırım ortamı önündeki engelleri tespit edip, hükümete aktardıklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’nin otomobil üretme hayalini gerçekleştirmek üzere öncülük yapıp, TOGG’u hayata geçiren, tarımda 50 yıllık hayalimiz olan lisanslı depoları başlatan, Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nı kuran, yurtdışında Ticaret Merkezi açan ve çok geniş bir yelpazede, özel sektöre hizmetler sunan, işlerini kolaylaştıran, Oda-Borsa sisteminin dünyada örnek gösterildiği bir seviyeye ulaştık. Değişim ve dönüşümün öncüleri haline geldik. Elbette daha yapacak, çok işimiz var. Ülkemizi hak ettiği yere çıkarmak için, iş dünyası daha hızlı koşmak zorunda.”

“HİZMET ŞEREF BELGESİ VE PLAKET TAKDİM EDİLDİ”

70. yıl etkinliğinde ayrıca, 10-20-30 yıl görev yapmış delege ve genel sekreterlere hizmet şeref belgesi ve plaketleri takdim edildi. KUTSO Genel Sekreteri Salih Nafi Alıç’a, 70. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda, 10 yıldan fazla görev yapmasından dolayı plaket verildi. BÜNYAMİN ÇAPGULAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *