AV. AYTEK CANBEK ADAYLIĞINI AÇIKLADI: AVUKATLARI GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET ETTİ

524

Kütahya Barosu 47. Dönem Olağan Genel Kurulu’nun ekim ayında yapılması planlanıyor. Baro Genel Sekreteri Av. Aytek Canbek, başkan adayı olarak avukatların karşısına çıkacak. Avukatları güç birliğine davet eden Canbek, “Baromuz ancak ‘Biz’ diyebilenlerin ellerinde yükselecek”  dedi.

2009 yılından beri Kütahya Barosu çatısı altında, 2014-2022 yılları arasında bir dönem Baro Denetleme Kurulu üyeliği ve 3 dönem Baro Genel Sekreterliği olmak yaklaşık 8 yılını Kütahya Barosu’na hizmet ederek geçiren Kütahya Barosu 47. Dönem Başkan Adayı Av. Aytek Canbek, “Bugün gelinen noktada Kütahya Barosu, sadece meslek teşekkülünden ibaret bir isim olarak kalmamış, hiçbir siyasi oluşum ya da yapının baskısına müsaade etmeyen, toplum ile iç içe olmayı şiar edinen, çocuk, kadın, çevre, hayvan hakları gibi ulvi, korunmaya ve desteklenmeye değer tüm hakları da gözeten, duyarlı, sağlam bir yapı halini almıştır” diye konuştu.

“KUVVETİN TEMSİLİNE DEĞİL TEMSİLDE

KUVVETE ODAKLANANIYORUZ”

Yönetim anlayışını kuvvetin temsiline değil temsilde kuvvete ve tamamen şeffaf yönetimi benimsediklerini ifade eden Başkan adayı Aytek Canbek, “Kütahya Barosunu varmış olduğu bu menzilden alarak, meslek onurunun her şeyin üzerinde tutulduğu, bu uğurda herhangi bir kuvvetin temsiline değil temsilde kuvvete odaklanan dik bir duruş ve tamamen şeffaf bir yönetim anlayışı ile baromuzu daha güçlü bir şekilde ve daha ileriye taşıyabilmek için 47. Olağan Genel Kurulda Kütahya Barosu Başkanlığı’na aday olduğumu açıklamaktan şeref duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“AVUKAT HAKLARI HUSUSUNDA

TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Tüm engel ve problemlere hızlı ve kalıcı çözümler üreteceklerini belirten Canbek;” Yeni dönemde misyonumuz; genç ya da kıdemli ayırt etmeksizin tüm meslektaşlarımızın ihtiyaçlarına kulak veren, avukat hakları hususunda taviz vermeyen, mesleğimizi ifa ederken karşılaştığımız tüm engellere yönelik tetikte ve etkin bir duruş sergileyerek hızlı ve kalıcı çözümler üreten, modern çağın getirdiği dijital ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran, meslek içi eğitimlere önem veren, dinamik ve Türkiye Barolar Birliği’nin tüm kurullarında varlığı daha çok hissedilen bir baro haline gelmektir” dedi.

“KUVVETİMİZİN

BİRLİĞİMİZDEN DOĞACAK”

Yönetiminde Kütahya Barosunda daha önce görev almış tecrübeli avukatlar da yer alan Canbek,” Ben ve benimle birlikte aynı hayali paylaşarak baromuzun kurullarına aday olan yol arkadaşlarım ile yürürken, bu hedefe varmak için siz meslektaşlarımızın destek ve katkılarının her şeyden önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü “Biz”, Yani bu hayale baş koyanlar, Yani ‘Ben’ demeyen ‘Biz’ diyenler, Kuvvetimizin birliğimizden doğacağına, Baromuzun ise ancak ‘Biz’ diyebilenlerin ellerinde yükseleceğine inanıyoruz” Açıklamalarında bulundu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *