DESTANSI MÜCADELE HER ZAMAN AKILLARDA

794

Bundan 6 yıl önce Türkiye tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadı. Tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen Türk milleti 15 Temmuz gecesinde hainlere bir kez daha millet iradesinin üstünde hiçbir gücün olmadığını gösterdi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün milletin silahlarını millete doğrultmasının üzerinden 6 yıl

geçti. Millet iradesine vurulmaya çalışılan darbeye karşı direnen Türk halkının 15 Temmuz gecesinde gösterdiği destansı mücadele halen akıllarda.

KAHRAMANLIK DESTANI YAZILDI

Kütahya Valisi Ali Çelik,  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çelik, “F-16’lardan atılan bombalar, sokakları dolduran tanklar, halka sıkılan kurşunlar, işgal edilen kamu kurumları ve tarihinde ilk kez bombaların hedefi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Türkiye; bundan 6 yıl önce, tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadı” dedi. Tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen milletimizin, o ihanet dolu 15 Temmuz gecesinde de “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.” şiarıyla canını ortaya koyarak, hürriyet ve bağımsızlık yolundaki kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha haykırdığına vurgu yapan Çelik “İnancın, toptan ve tüfekten üstün olduğunu bilen aziz milletimiz; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı verdiği mücadeleyle ülkemizin dört bir yanında kahramanlık destanı yazdı. Bizlere düşen, 15 Temmuz’daki birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza etmek; çocuklarımıza, gençlerimize o eşsiz ruhu anlatmak ve geleceğe taşımaktır. 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak boynumuzun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle; Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. İstiklali ve istikbali için tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. O karanlık geceyi canı pahasına aydınlatan şehitlerimizin ruhu şad, mekânları cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

15 TEMMUZ PROGRAMI

15 Temmuz Cuma saat 10:30 Hava Şehitliğini ziyaret, 11:00 Polis Şehitliğini ziyaret, 12:00 15 Temmuz Şehitler Camii açılışı, (Bereket Sanayi Sitesi)Tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim’lerin hatim duasının yapılması ve Mevlid-i Şerif okunması, 14:00 15 Temmuz Hatıra Ormanında Ağaç dikme, (Kütahya-Eskişehir karayolu 13. kilometresi) 20:45 Demokrasi ve Birlik Yürüyüşü (Ulucami Avlusundan – Belediye Önü tören alanına) ve 21:15 Demokrasi Nöbeti (Kütahya Belediyesi önü tören alanı)”
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *