ZEHİR TACİRLERİ DURMAK BİLMİYOR

412

Uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu dört operasyon gerçekleştirildi. 9 kişi gözaltına alındı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde uyuşturucu kullanmak amaçlı toplandıkları iddiasıyla 4 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce ilçede uyuşturucu kullanımını önlemek amaçlı yapılan çalışmalar neticesinde, Çukurköy Sanayi sitesi içerisinde şüpheli şahısların düzenek kurarak uyuşturucu kullanmak amaçlı toplandıkları şeklinde bilgisi edinilmesi üzerine gerçekleştirilen operasyon sonucu E.M., H.Ö., E.G. ve E.G. isimli şüpheliler yakalandı. Ayrıca uyuşturucu içiminde kullanılan payp ve içerisinde bir miktar metamfetamin maddesi ile kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Motosikletli Polis Timlerince Paşam Sultan Mahallesinde yapılan iki ayrı çalışmada; toplam 24,99 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. V.D. (31) isimli şahsın yapılan üst aramasında, 19,12 gram metamfetamin maddesi, F.A. (25) isimli şahsın yapılan üst aramasında ise, 5,87 gram metamfetamin ve 1 adet payp ele geçirildi.

Gözaltına alınan iki şahıs gerekli işlemler için Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Kütahya’da il girişinde ise durdurulan bir araç içerisinde uyuşturucu ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar çerçevesinde il dışından Kütahya’ya uyuşturucu madde getireceği şeklinde bilgiler elde edildi. Plakası belirlenen ve içerisinde S. Ş, K. T ve M. A isimli şüphelilerin bulunduğu araç il girişinde durduruldu. Araçta ve şahısların üzerinde yapılan aramada, 25.24 gram metamfetamin, 1.09 gram bonzai maddesi ve 10 adet ecstasy hap ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara çıkarılacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *