ÖZEL YETENEK SINAVLARI YAPILIYOR

531

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2022 Yılı Özel Yetenek Sınavları, Germiyan Yerleşkesi‘nde yer alan spor alanlarında yapılıyor

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin Özel Yetenek Sınavları başladı. Germiyan Yerleşkesi’nde düzenlenen ve 19 Ağustos’a kadar sürecek sınavlarda adaylar, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine yerleşebilmek için akademisyenlerin hakem, gözlemci ve sınav komisyonu olarak görev aldığı zorlu yetenek sınavında ter dökecekler.

316 YENİ ÖĞRENCİMİZDEN BİRİ OLMAK İÇİN YARIŞACAK

2022-2023 Akademik Yılı için 316 öğrenci kabul edecek olan Spor Bilimleri Fakültesi bu yıl 1.696 aday başvuruda bulundu. Germiyan ve Evliya Çelebi yerleşkelerinde düzenlenecek sınavlarda aday öğrenciler atletizm, basketbol, futbol, güreş, hentbol ve voleybol sporları için yapılan sınavlardan tercih ettikleri alanlarda sınava girerek yeteneklerini sergileyecekler. DPÜ SBF Özel Yetenek Sınavları, sınav takviminin son günü olan 19 Ağustos günü koordinasyon sınavı ile tamamlanacak.

SONUÇLAR İNTERNET SİTESİNDEN AÇIKLANACAK

Spor Bilimleri Fakültesinden yapılan açıklamada sınav sonuçlarının fakülte yönetim kurulu tarafından onaylandıktan sonra fakültenin resmî ağ sayfası olan sbf.dpu.edu.tr adresinden duyurulacağı ve adaylara ayrıca bilgilendirme yapılmayacağı bilgisi verildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *