‘KURTARILDIĞIMI ANLAYINCA DÜNYALAR BENİM OLDU’

531

Göynükören Köyü’nde derenin taşması sonucu sele kapılan ve yeğeni tarafından kurtarılan 22 yaşındaki Melih Yıldız, Bir anda sele kapılıp gideceğimi zannettim. Kurtarıldığımı anlayınca dünyalar benim oldu. Şu anda çok mutluyum. Yeğenime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Kütahya’da sağanak yağmur sonrası oluşan sele kapılan gencin kurtarılış anı, cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

Kütahya merkeze bağlı Göynükören köyü Porsuk çiftliğinde derenin taşması sonucu meydana gelen sel, köyde adeta can pazarı yaşanmasına neden oldu.

SELE KAPILAN ÇOCUK İŞTE BÖYLE KURTARILDI (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya’da sağanak yağmur sonrası oluşan sele kapılan gencin kurtarılış anı, cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedildi.

YEĞENİ SON ANDA YAKALADI

Kütahya’da etkili olan sağanak yağış sonrası Kütahya merkeze bağlı Göynükören köyü Porsuk çitliğinde derenin taşması sonucu sel meydana geldi. Köylüler evlerine ve damlarına gelen sel sularını önlemek için yoğun çaba gösterdiler. Bu sırada, 22 yaşındaki Melih Yıldız isimli genç sele kapıldı. Selde bir müddet sürüklenen Melih Yıldız, kuzeni Emre Yıldız tarafından son anda kurtarıldı.

EMRE YILDIZ (SAĞDA) VE MELİH YILDIZ (SOLDA) (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya’da sağanak yağmur sonrası oluşan sele kapılan genç ve kuzeni, yaşadıkları o anları İHA’ya anlattı.

Kuzeni tarafından son anda selden kurtarılan Melih Yıldız, yaşadığı o anları anlattı. Melih Yıldız, “Bir anda sele kapılıp gideceğimi zannettim. Kurtarıldığımı anlayınca dünyalar benim oldu. Şu anda çok mutluyum. Yeğenime sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

‘YEĞENİMİ BIRAKACAK DEĞİLDİM’

Bir süre selde sürüklenen yeğenini canı pahasına kurtaran Emre Yıldız da, “Baktım yeğenim selde gidiyor. Hemen atlayıp kurtardım. Daha önce de 2018 yılında dedemi selden kurtarmıştım. Sonuçta yeğenim, bırakacak değiliz” diye konuştu.

 (İHA)
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *