BAŞIMIZ SAĞ OLSUN

848

Çanakkale Gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu “dünya barış elçisi” 86 yaşındaki Turgut Kaçmaz Büyük Zafer’in 100. yılı törenlerinde fenalaştı. İlk müdahalesi, KSBÜ Rektörü Vural Kavuncu tarafından yapılan Kaçmaz, doktorların müdahalesine rağmen Zafer’in kazanıldığı topraklarda hayatını kaybetti.

Kütahya Zafertepeçalköy’deki Büyük Zafer’in 100. yılı törenlerinde fenalaşan 86 yaşındaki gazi oğlu Turgut Kaçmaz hayatını kaybetti.

“Dünyanın en yaşlı gazisi” unvanını taşırken Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 1994 yılında 110 yaşında vefat eden Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu “dünya barış elçisi” Turgut Kaçmaz, Kütahya’da düzenlenen Büyük Zafer’in 100. yılı törenleri sırasında fenalaştı.

KÜTAHYA ZAFERTEPEÇALKÖY’DEKİ TÖRENDE FENALAŞAN 86 YAŞINDAKİ GAZİ OĞLU TURGUT KAÇMAZ HAYATINI KAYBETTİ. (HÜSEYİN CAN AKSU/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Zafertepeçalköy’deki törende fenalaşan 86 yaşındaki gazi oğlu Turgut Kaçmaz hayatını kaybetti

İLK MÜDAHALEYİ REKTÖR KAVUNCU YAPTI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katıldığı programda protokol üyelerinin bulunduğu alanda oturan Kaçmaz, bir subayın muharebenin geçtiği alanlarla ilgili bilgi verdiği sırada rahatsızlandı. Kaçmaz’a ilk müdahale, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu tarafından yapıldı. Bakan Kasapoğlu da Kaçmaz’la ilgilenerek ambulansa kadar taşınmasına eşlik etti, yakınlarını da teselli etmeye çalıştı. Altıntaş Devlet Hastanesine kaldırılan Turgut Kaçmaz, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Turgut Kaçmaz’ın ölüm haberini kürsüden Bakan Kasapoğlu verdi.

ÇANAKKALE GAZİSİNİN OĞLUYDU

Kaçmaz için bir baş sağlığı mesajı da yayınlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Çanakkale Gazimiz Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Amcamız, bu yıl Zafertepe’de katıldığımız programda Hakk’a yürüdü. Birçok etkinliğimizde kahramanlarımızı yan yana anmıştık. Merhuma Allah’tan rahmet, tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun…” dedi.

1912’de Balkan, 1915’de Çanakkale ve 1922’de Kurtuluş Savaşı’na katılarak Conkbayırı’nda gazi olan ve Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde gösterdiği kahramanlıkla İstiklal Madalyası’na layık görülen Hüseyin Kaçmaz, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde 10 Eylül 1994’te hayatını kaybetmişti.

 (İHA)
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *