KENDİN YAP ATÖLYELERİNDE KAYITLAR BAŞLADI

453

Geçtiğimiz dönem yürütülen el becerileri ve bilişim teknolojilerine yönelik çalışmalarla adından söz ettiren Kütahya Kendin Yap Atölyelerinde kayıtlar başladı.

Zafer Kalkınma Ajansından alınan destekle 2021 yılında kurulan “Kütahya Kendin Yap Atölyeleri” Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binasının 2. Katında; Arçelik Mini Garage, Origami Krigami İstasyonu, 3D Tasarım İstasyonu, Robotik Kodlama İstasyonu, Mobil Uygulama İstasyonu, Nesnelerin İnterneti İstasyonu ve Ahşap İstasyonu ile öğrencileri bekliyor.

8 BİN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

2021-2022 Öğretim yılında farkındalık çalışmaları kapsamında, 8 bin öğrenciyi ağırlayan Kütahya Kendin Yap Atölyeleri, 2022-2023 Öğretim yılında uzun dönemli çalışmalar yapmak üzere öğrenci kayıtlarına başladı.

Bu sene yapılacak çalışmalarda öğrenciler el becerilerine ve bilişim teknolojilerine yönelik çalışmalar yapacak. Öğrenciler okul dışı zamanlarını atölyelerdeki 10 öğretmenle verilen derslere katılarak geçirebilecekler.

Alınan bilgiye göre dersler ilk 2 ay ortak yapılacak. 2 aydan sonra öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, öğretmenler tarafından yönlendirilmeleri sağlanacak.

Kütahya Kendin Yap Atölyelerinin yıl boyunca yerel ve ulusal alanda yapılacak festival ve yarışmalara katılımı atölyelerde eğitim alan öğrencilerle yapılacak.

‘BÜYÜLEYİCİ BİR SİSTEM’

Kayıtlarını dönemlik yapan Kütahya Kendin Yap Atölyelerine kayıt yaptırmak isteyen bazı veliler, yeni dönemle ilgili olarak görüşlerini aktardı. Bir veli, “Geçen yaz atölyelerde etkinliğe katılmıştık, o günden beridir atölyelere kayıt yaptırabileceğimiz bu günü bekliyorduk” ifadelerini kullandı. Bir başka veli ise “Bu tür çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederim. Gerçekten büyüleyici bir eğitim sistemi, sizleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

ŞEYMA DÖNMEZ DEMİRDAŞ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *