Köpenez köyü mevkiinde çıkan orman yangını Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına aldı. Yangında 3 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından; Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Köpenez köyü mevkiinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.
![](http://gazetekirkuc.com/wp-content/uploads/2022/09/10.jpg)
Gelen ihbar üzerine bölgeye sevk edilen Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin havadan ve karadan müdahalesiyle yangın kısa sürede kontrol altına alındı.
Kütahya Orman Bölge Müdürü Birol Dündar; Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Akdağ Orman İşletme Şefliği sınırlarında bulunan Köpenez mevkiinde çıkan yangına kısa sürede ilk müdahaleyi gerçekleştirdiklerini belirtti. Bölge Müdürü Dündar; “ saat: 13.08 ‘da gelen yangın ihbarına ilk müdahalemizi 13.22’de gerçekleştirdik. Kısa süre içinde; 2 helikopter, 3 kutu uçak, 15 arazöz, 2 su tankeri, 2 dozer,1 ekskavatör ve 10’u teknik eleman olmak üzere 70 personel ve 2 yer ekibinin ilk müdahalesi ile yangınımız büyümeden söndürüldü. Hisarcık – Gediz ve Simav İtfaiye Araçları da destek verdiler. Yoğun bir çalışma ile saat 16.58’de Köpenez yangını kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı. ” şeklinde konuştu.
Yangında 3 Ha’lık ormanlık alan zarar gördü.
![](http://gazetekirkuc.com/wp-content/uploads/2022/09/5-1.jpg)