BAŞKAN IŞIK’IN SÖZLERİ GÜNDEM OLDU: ‘YATIRIM PATLAMASI YAŞANDI’

622

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın fark yaratan uygulamaları ulusal basında ses getirmeye devam ediyor. Ulusal medyada büyük yankı uyandıran Kütahya, “Sanayici Tercihini Kütahya’dan Yana Kullandı, Yatırım Patlaması Yaşandı” manşetiyle haber oldu.

‘SANAYİCİ TERCİHİNİ KÜTAHYA’DAN YANA KULLANDI’

Şehri hak ettiği değere ulaştırmak ve geleceğe taşımak için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, hayata geçirdiği projelerle ve uygulamalarla ulusal medyada ses getirmeye devam ediyor. Ekonomi Gazetesi, Başkan Işık’ın yaptığı çalışmaların meyvesinin verildiğini gösteren bir habere imza attı. “Sanayici Tercihini Kütahya’dan Yana Kullandı, Yatırım Patlaması Yaşandı” manşetiyle verilen haberde, Kütahya’nın ihracatının 2022 yılında Türkiye ortalamasının üzerinde yer alarak 450 milyon doları aştığı kaydedildi. 13 milyar Türk Lirası değerinde 90 projenin başladığını yazan gazete, Kütahya Belediyesinin Organize Sanayi Bölgeleri için 7 milyon metrekare genişleme kararı aldığını ifade etti.

‘BÜTÇEYİ 4 YILDA 10 KAT ARTIRDIK’

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın ifadelerine de yer veren gazete, Kütahya Belediyesinin şehrin geleceğine katkı sağlayacak birçok projesinin olduğunu vurguladı. Haberin detayında, Kütahya Belediyesinin 2.8 milyar Türk Lirası olan 2023 yılı bütçesinin yüzde 60’nın yatırıma ayrıldığı ve bu tutarın yaklaşık 1.7 milyar Türk Lirası olduğu belirtildi. Gazetede Başkan Işık’ın, “Belediye bütçesini son 4 yılda 10 kat artırdık. Bunun da yüzde 60’ı yani 1.7 milyar lirası yatırıma ayrıldı. İlk kez, 15-20 yıllık süreçte Kütahya Belediyesi’nin bütçesi bu kadar fazla bir payla yatırıma ayrılmış oldu. Önümüzdeki yıl şehrimizin birçok yerinde yeni imalatların yapılacağını hepimiz göreceğiz” ifadeleri de yer aldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *