TÜRKİYE GENELİNDE AVCILIK DURDURULDU

594

Av ve yaban hayatının korunması maksadıyla, ikinci bir duyuruya kadar kara avcılığı ülke genelinde durduruldu.

Kütahya Dumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca depremden yaban hayatı ve yaşam alanlarının da etkilenmesinden dolayı av ve yaban hayatının korunması maksadıyla 14 Şubat 2023 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar kara avcılığı ülke genelinde durdurulduğunu belirtti.

KÜTAHYA DUMLUPINAR AVCILIK ATICILIK FEDERASYONU BAŞKANI SÜLEYMAN YİĞİT (HÜSEYİN EFE/KÜTAHYA-İHA) Kütahya Dumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca depremden yaban hayatı ve yaşam alanlarının da etkilenmesinden dolayı av ve yaban hayatının korunması maksadıyla 14 Şubat 2023 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar kara avcılığı ülke genelinde durdurulduğunu belirtti.

DEPREM YABAN HAYATINI DA ETKİLEDİ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dumlupınar Avcılık Atıcılık Federasyonu Başkanı Süleyman Yiğit, ”Ülkemizin birçok bölümünü etkileyen deprem nedeniyle yaşanan olumsuzluklardan yaban hayatı ve yaşam alanları da etkilenmiştir. Ülkemizin en önemli doğal kaynaklarından olan av ve yaban hayatının korunması maksadıyla, Kara Avcılığı Kanunu’nun 5 ve 12.inci maddesi gereği, 14 Şubat 2023 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar kara avcılığı ülke genelinde durdurulmuştur. İlgililere ve avcılarımıza duyurulur” dedi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *