RAMAZAN COŞKUSU GERMİYAN SOKAK’TA

402

Kütahya Belediyesi tarafından organize edilen, 11 ayın sultanı Ramazan ayı sebebiyle her yıl olduğu gibi bu yıl da yerel üreticiler başta olmak üzere esnafların stant açtığı, farklı etkinliklerin organize edildiği Ramazan etkinlikleri Germiyan Sokak’ta başladı.

Kütahya’nın tarihi simgelerinden birisi olan Germiyan Sokak’ta her yıl gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri Kütahya Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni, MHP KAÇEP’ten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hülya Öztürk ve belediye müdürleri ile vatandaşların katılımı ile Germiyan Sokak’ta açıldı.

HİSARLI AHMET’İN ADIYLA ANILACAK

Kütahya Belediyesi’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşları birlik ve beraberlik duygusu içinde Germiyan Sokak’ta buluşturduklarını ifade eden Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, “Hem Kütahya’mızı tanıtmak hem de değerli vatandaşlarımızı burada birlik ve beraberlik içinde aile ortamında bir araya getirmek istiyoruz. Kütahya; bir tarih kenti, kültür kenti, sanat kenti. Göreve geldiğimiz ilk yıl, 2020 yılında Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat etkinliklerini sizlerle birlikte beraber yaptık. 2021 yılında biliyorsunuz pandemi yaşadık. Pandemide bu etkinliklerimizi yapamadık ama 2022 yılında büyük zaferin 100. yılı, 1922’den 2022’ye dedik. 31 aralık 2022’ye kadar programlarımızı dolu dolu yaşadık. Bu yıl kültür ve sanat sezonumuzun ismini Hisarlı Ahmet olarak belirledik.” İfadelerini kullandı.

‘46. KÜTAHYA FESTİVALİNİ YAPACAĞIZ’

Ramazan etkinliklerinin 19 Nisan’a kadar devam edeceğini belirten Damcu, “Ayrıca halka açık olarak 10 farklı merkezde iftar programlarımız olacak. Kadir Gecesi Zafer Meydanı’nda hem iftar hem de sahur programında sizlerle birlikte olacağız. Bu yıl içerisinde seramik, çini, sanat ve halk zanaatları kültür yolu etkinliğimize uluslararası bir program ile başlıyoruz. Yine bu yıl Kütahya Festivalinin 46’ıncısını inşallah sizlerle birlikte yapacağız. Tüm programlarımızı dolu dolu sizlerle birlikte yaşamak istiyoruz. Ramazan etkinlikleri programımızın açılışına katılım sağladığınız için şahsım ve Kütahya Belediyemiz adına sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının da hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

50 adet yöresel ürün ve satış stantlarının yer aldığı Kütahya Belediyesi Ramazan Etkinlikleri açılış programında Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın ramazan sohbeti, Ulu Cami müezzin ve kayyımlarından oluşan ilahi grubu ile çocuklara yönelik çeşitli yarışmalar yer aldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *