AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU KADINLARDAN GELDİ

418

DPÜ Araştırma Görevlisi Simge Yalçın’ın oynadığı milli takım A Türkiye Kadın Millî Kar Voleybolu Takımı Avrupa Şampiyonu oldu.

DPÜ Spor Bilimleri Fakültesinde görev yapan akademisyen Araştırma Görevlisi Simge Yalçın’ın da yer aldığı Türkiye Kadın Millî Kar Voleybolu Takımı, CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda şampiyonluğunu Türkiye’ye kazandırdı.

Avusturya’nın Wagrain şehrinin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada mücadele eden Türkiye Kadın Millî Kar Voleybolu Takımı, Avusturya ve Polonya ile yer aldığı A Grubu’nu bir galibiyet ve bir yenilgi ile tamamlayıp gruptan çıkmayı başardı. Çeyrek finalde Çekya’yı 2-0’la geçen takımımız yarı finalde grupta da mağlup ettiği Polonya’yı 2-0’la geçip finalde Romanya’nın rakibi oldu.

Final maçının ilk setini 15-11 kazanan Millî Takım, ikinci seti 6-15 kaybetse de son seti 15-6 kazanıp toplamda 2-1’lik sonuçla CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda şampiyonluğa uzandı. Takımımız bu şampiyonluktan iki hafta önce CEV Balkan Şampiyonası’nda da Romanya’yı 2-1 mağlup ederek şampiyonluğa uzanmıştı.

DEPEMZEDELER UNUTULMADI

CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda şampiyon olan Kadın Millî Takımı, 6 Şubat günü meydana gelen depremlerde yaşamını yitiren vatandaşlarımızı da unutmadı. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından hazırlanan ‘Hand in hand for Türkiye – Together we stand’ (Türkiye için El Ele – Beraber güçlüyüz) mesajlı pankartı taşıyan takımımız, diğer ülkelerden katılımcı sporcularla beraber Türkiye’ye hem başsağlığı hem de geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Turnuvanın sonunda katılımcı tüm takımlara ödül ve hediyeleri sunuldu. Simge Yalçın ve millî takım oyuncuları zaferlerini, kazandıkları altın madalyayla poz vererek kutladılar.

REKTÖRÜ ZİYARET ETTİLER

Simge yalçın’ın yer aldığı Türkiye Kadın Millî Kar Voleybolu Takımı’nın hem Balkan hem de Avrupa Turu şampiyonluğuna uzanmasının ardından Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek, Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tolga Şinoforoğlu ve Arş. Gör. Simge Yalçın, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı makamında ziyaret etti. DPÜ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *