ARAZİ TAHRİBATININ DENGELENMESİ PROJESİ: ÇİFTÇİNİN GELİRİ YÜKSELECEK

115

Arazi Tahribatının Dengelenmesi projesi ile farklı buğday ve taban gübre çeşitleriyle demonstrasyon parselleri kuruldu. Modern Tarım tekniklerinin uygulamalı olarak çiftçilerimize gösterildiği proje çiftçinin ekonomik gelirlerinin yükseltilmesi hedefliyor.

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ortaklığıyla “Arazi Tahribatının Dengelenmesi” projesi çerçevesinde çiftçilerin ekonomik gelirlerinin yükseltilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yürütüldüğü bildirildi.

Konuyla ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada,” İl Müdürlüğümüz ile Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ortaklığıyla “Arazi Tahribatının Dengelenmesi” projesi çerçevesinde yürütülen işlemesiz tarım teknikleri temalı uygulamalı çiftçi okulları çalışmaları ile Kütahya Merkez Yakaca ve Kızılcaören köyleri, Altıntaş Genişler köyü ve Aslanapa Ortaca köyünde farklı buğday ve taban gübre çeşitleriyle demonstrasyon parselleri kurulmuştur.” Denildi.

MODERN YÖNTEMLER UYGULAMALI AKTARILDI

Ekimlerin teknik personel tarafından otomatik dümenleme sistemi ve izli ekim yöntemiyle çiftçilere uygulamalı olarak gösterildiğine vurgu yapılan açıklamada, “Proje kapsamında Modern Tarım teknikleri uygulamalı olarak çiftçilerimize gösterilerek yaygınlaştırılması ve ekonomik gelirlerinin yükseltilmesi hedeflenmektedir” ifadelerine yer verildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *