DOMANİÇ’E YENİ YATIRIM

21530

Domaniç-İnegöl yolu üzerinde yaklaşık 64 bin M2 alanı satın alan Saye Mobilya’nın yeni bir yatırıma imza attığını belirten Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, “Özellikle göçü önlemek için göreve geldiğimiz ilk yıldan itibaren mücadele veriyoruz.” dedi

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk Domaniç’e bir mobilya fabrikası daha kurulacağını müjdeledi.

Domaniç’te özellikle eğitim üzerine verdiği destekler ile tanınan mobilya firması, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’ün girişimleri ile Domaniç’e fabrika kuracak.

Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya bölümü öğrencileri maddi durumuna bakılmaksızın 5 yıllık burs ve iş garantisi imkanı sağlayan mobilya firması Saye Mobilya sahibi iş insanı Mevlüt Karatay, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’ün de girişim ve destekleri ile Domaniç’e mobilya üzerine fabrika kuracak.

YÜZLERCE KİŞİYE İŞ İMKÂNI

Domaniç-İnegöl yolu üzerinde yaklaşık 64 bin M2 alanı satın alan Saye Mobilya sahibi Mevlüt Karatay, yüzlerce kişiye iş imkanı sağlayacak.

Özellikle eğitime verdiği destekler ile tanınan Saye Mobilya’nın, ziyaretinde Domaniç’e fabrika kurmak istediğini dile getirdiğini belirten Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, karar sebebiyle duyduğunu mutluluğu paylaştı.

HEDEF GÖÇÜ ÖNLEMEK

Fabrika yapabilecek alanlarda ekiplerin de destekleri ile yerlerin tespit edildiğini vurgulayan Ertürk şu ifadeleri kullandı: “Arsa sahipleri ile tek tek görüştük. Onlarında rızası ile Domaniç-İnegöl yolu üzerinde yaklaşık 64 bin M2 alan Mevlüt Karatay tarafından satın alındı. İnegöl’deki firmasında zaten Domaniçli kardeşlerimiz çalışıyordu. Ayrıca orada ikamet eden bazı hemşerilerimizde fabrika tamamlandığında Domaniç’e geri dönmek istediklerini de bizlere belirtti. Özellikle göçü önlemek için göreve geldiğimiz ilk yıldan itibaren mücadele veriyoruz. Sağ olsunlar görüşmelerimiz sırasında arsa sahiplerimizde hiçbir zorluk çıkarmadı. Domaniç’in önünün açılması için, çocuklarımızın ilçemizi terk etmemesi için arsalarına kurulacak olan fabrika için satan Mustafa Karabay’a, Emine Güleç’e, Hasan Canbaz’a, Mehmet Tanrıkulu’na, Kahraman Tanrıkulu’na, İbrahim Esentürk’e, Emin Yıldızhan’a, Ramazan Yıldızhan’a, Hamit Bayram’a ve Fatma Vural’a çok teşekkür ederiz. Saye Home Mobilya Firma sahibi Mevlüt Karatay’a çıkmış olduğu bu yolda başarılar dileriz. Kendisine ayrıca teşekkür ederiz. Tüm Domaniç halkına hayırlı olsun inşallah”
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *