COVİD’Lİ HASTA İKİZ BEBEK DÜNYA’YA GETİRDİ

868

F. B. İsimli anne adayının Covid-19 testi pozitif çıkınca KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi pandemi ameliyathanesi hazırlandı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Bıyık, virüse karşı kendilerini korumaya alarak gerçekleştirdikleri sezaryen sonucu annenin ikiz bebek dünyaya getirdiğini belirtti

T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, KSBÜ personeli F.B. isimli Covid-19 hastası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ikiz bebek dünyaya getirdi.

F.B. isimli annenin doğum öncesi yapılan Covid-19 testi pozitif çıkınca pandemi ameliyathanesinde sezaryene alındı.

Doğumu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Bıyık yaptığı açıklamada, “Hekim takipli bir hasta olması sebebiyle, ameliyat öncesi her hastamıza olduğu gibi Covid-19 testi yapıp, sonucunun pozitif çıkması üzerine pandemi ameliyathanesini hazırladık. Gözlem altında bulunan hastamızın ameliyatı için hazırlıklarımızı pandemiye uygun olarak yaptık.” dedi.

‘KENDİMİZİ VİRÜSE KARŞI KORUDUK’

İkizlerin, sağlıklı olduklarını belirten Dr. Öğr. Üyesi Bıyık, “8 Mart’ta hastamızın sancılarının başlamasıyla hemen doğum kararı aldık. Ekibimiz ile birlikte kendimizi virüse karşı korumak adına hazırlığımızı yaptık, bebekleri koruyarak operasyonu gerçekleştirdik. Çok titiz davranıldı.” diye konuştu.

Bebeklerin ve annenin sağlık durumu hakkında da bilgi veren Bıyık şunları söyledi: “Bebeklerimiz ve annemiz iyi durumda. Biri kız diğeri oğlan olmak üzere ikiz bebeklere henüz isim konulmadı. Ailenin sağlık durumu da oldukça iyi. Hepsi izole altında. Annelerine sağlıklı bir şekilde kavuşturduğumuz için mutluyuz.”

‘EN GÜZEL 8 MART HEDİYESİ’

İki bebek sahibi olan F.B. çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Doğumu beklerken Covid-19 sonucumun pozitif çıkması beklemediğimiz bir olaydı. Hiçbir belirtim yoktu. Doktorumuzun desteği ile hiç tedirginlik yaşamadan doğumu gerçekleştirdim. Bebeklerim ve ben gayet sağlıklı bir durumdayız. 8 Mart gibi anlamlı bir günde doğum yapmak ise bunun ayrı bir güzelliği oldu. En güzel hediye oldu. Doktorumuza ve ekibine çok teşekkür ederim. Çok mutluyuz.“ ifadelerini kullandı.

Rektör Yrd. ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın tebrik mesajlarını ileterek, anne ve bebeklere sağlıklı günler diledi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *