‘BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ’

727

Daha önce köy statüsünde bulunan 26 mahallede devam eden üretime destek olmak için harekete geçen Kütahya Belediyesi üreticilere mısır, yonca, fiğ, yulaf yem tohumu dağıttı. İlk kez belediye tarafından desteklendiklerini  belirten Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Başkan Işık’ın bir ilki gerçekleştirdiğini vurguladı

Kütahya Belediyesi, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen 26 mahalleye mısır, yonca, fiğ, yulaf yem tohumu dağıttı.

26 mahallede çiftçilik faaliyetlerine devam eden hemşehrilere destek olmak amacıyla yem tohumu dağıtımı töreni Şehzadeler Parkı içinde Kütahya Belediyesine ait serada gerçekleştirildi. Yem tohum dağıtım törenine Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, MHP Merkez İlçe teşkilat yöneticileri, Kütahya Belediyesi birim Müdürleri, Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, Belediye Meclis üyeleri ve köyden mahalleye dönüşen 26 mahalle muhtarı katıldı.

‘ÜRETİM DEVAM EDİYOR’

Mahalle statüsüne geçen 26 yerleşim yerinde sonrada üretimin devam ettiğini belirten Başkan Işık; “Bu 26 mahallemiz, Kütahyalı hemşehrilerimizin doyurulmasında ve beslenmesinde emekleri olan kıymetli mahallelerimiz. Pandemi sürecinin etkisi ile 2 yıldır çiftçilerimiz ciddi sorunlar yaşadı. Daha önce sebze fidesi dağıtımı ile destek olduk. Bu senede, belediye meclisimizin aldığı kararla, mahallelerimizin üretimine destek olmak amacıyla yem bitkileri tohumları dağıtıyoruz” dedi..

Kütahya Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal ise konuşmasında daha önce bu tür desteklemeleri İl Özel İdaresinden aldıklarını, mahalle statüsüne geçince Belediye tarafından desteklendiklerini ifade etti. Başkan Mandal, “Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, yine bir ilki gerçekleştirdi. Üretim yapan çiftçilere yapılan destek, başkanımızın zor günlerimizde bizlerin yanında olduğunu gösterdi. Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Mahallelerimize hayırlı olsun” dedi.

Yapılan törende, 2 bin 860 kilogram yonca, 8 bin 650 kilogram yulaf, 5 bin 850 kilogram adi fiğ ve 10 milyon 550 bin adet mısır yem bitkisi ve tohum dağıtımı gerçekleştirildi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *