RAMAZAN PİDESİ İNDİRİMLİ SATILACAK

746

Başkan Alim Işık, Halk Ekmek Büfelerinde 400 gram pidenin 5,5 TL olarak satılacağını açıkladı. Piyasa ile aynı gramajdaki pidenin yüzde 20 indirim ile satılacağını ifade eden Halk Ekmek İşletmecisi Yusuf Sarıkoç ise belediyenin geçim şartlarına yetişemeyen vatandaşları ile bağ kurduğunu belirtti

RAMAZAN AYINI KUTLADI

Belediye başkanı Prof. Dr. Alim Işık, makamında halk ekmek işletmecisi Yusuf Sarıkoç ile birlikte yaptığı açıklamada ramazan pidesi fiyatını açıkladı. Ticaret ve Sanayi Odasının açıkladığı pide fiyatının 7 lira olduğunu ifade eden Başkan Işık, “Yaklaşan Ramazan ayını canı gönülden kutluyorum. Sağlık ve sıhhatle bir ay geçirmemizi Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”dedi.

Halk ekmek üreticisi ile yaptıkları kira sözleşmesinde en az yüzde 20 indirimli ekmek ve pide satışı gereği halk ekmek büfelerinde 400 gram pidenin 5,5 TL olarak satışa sunulmasını kararlaştırdıklarını belirten Başkan Alim Işık, Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan ramazan pidesine verilen fiyatın hayırlı olmasını temenni etti.

20 NOKTADA HİZMET VERİYOR

Belediye mücavir alan içerisinde yaklaşık 20 adet halk ekmek büfelerinde ramazan pidesi satışının ramazan ayının başlaması ile birlikte başlayacağını ifade eden Başkan Işık, “Müstecirimize de bu konuda gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Bu arada ekmek fişi olarak ücretsiz olarak dağıttığımız fiş ile ramazan ayında pide fişi olarak dağıtımına devam edeceğiz. Ayrıca ekmek dağıtımı da pide ile birlikte sürecek” dedi.

Halk ekmek işletmecisi olarak belediyenin kendilerine öngördüğü tarife ve anlaşma koşulları sebebiyle yüzde 20 indirim uygulandığını belirten Halk ekmek işletmecisi Yusuf Sarıkoç ise “Bazı çevrelerde belediyenin esnafa karşı farklı bir görüşü olduğu algısı yapılıyor. Başkanımızın böyle bir niyeti yoktur. Sadece geçim şartlarına yetişemeyen vatandaşlarımız ile arasında bir bağ kuruyor halk ekmek olarak.”

‘GRAMAJ PİYASAYLA AYNI’

Vatandaşlarımıza gereken indirimi yaparak satışlarımızı yapıyoruz. Pide gramajımız piyasa ile aynı. Gramaj olarak diğer pidelerle hiçbir eksikliğimiz yok.” Şeklinde konuştu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *