EMANETİ LEKE GETİRMEDEN TAŞIMANIN ONURU İÇİNDEYİM

776

Ramazan Sohbetlerinin konuğu olan Başkan Âlim Işık, “Hemşehrilerimizin emanetini bugüne kadar leke getirmeden taşımanın onuru içindeyim. Yorucu ve yoğun olmasına rağmen, hiçbir zaman neden bu göreve geldim dediğim an olmadı. Bu topraklara olan borcumu en iyi şekilde ödeyebileceğim makam olduğunu düşünüyorum”dedi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Germiyan Sokakta devam eden Ramazan Etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Ramazan Sohbetleri programının konuğu oldu.

Ramazan etkinlikleri programının konuğu Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, oldu. Ramazan Etkinlikleri içerisinde yer alan Ramazan Sohbeti programında, Mehmet Özen’in sorularını yanıtlayan Başkan Işık, çocukluk yıllarından öğrenim hayatına birçok anısını anlattı. Akademik kariyerinden siyasi yaşamına kadar merak edilen sorulara cevaplar verdi.

‘ÜÇ KEZ ADAY OLDUM’

Germiyan Sokağı dolduran Kütahyalı vatandaşlara teşekkür eden Başkan Işık, belediye başkanlığı görevini çok arzu ettiğini ve severek başkanlık makamına geldiğini dile getirdi. Doğduğu ve doyduğu topraklara hizmet edebilmek için en iyi imkanlara sahip makamın belediye başkanlığı makamı olduğunu hatırlatan Başkan Işık, belediye başkanlığı görevi için 3 kez aday olduğunu hatırlattı. Başkan Işık, “Kütahyalı hemşehrilerimizin emanetini bugüne kadar leke getirmeden taşımanın onuru içindeyim. Şu anda Türkiye’ye örnek olacak bir belediyecilik anlayışı sergiliyoruz. Açık kapı belediyecilik anlayışı ile belediyemize gelen her hemşehrimiz istediği zaman görüşebileceği bir imkanı sunduk ve bugüne kadar da yaklaşık 350 bin hemşehrimizi ağırladım” dedi.

‘NEDEN DEDİĞİM AN OLMADI’

Görev süresi içerisinde kalan iki yıllık dönemde Kütahya’ya değer katacak, Kütahya’yı hak ettiği yere taşıyacak projelerin hayata geçeceğini ifade eden Başkan Işık, “Yorucu ve yoğun olmasına rağmen, hiçbir zaman neden bu göreve geldim dediğim an olmadı. Çok severek ve isteyerek yaptığım, bu görevi yerine getirmek içinde çok emek verdiğim bir makamdayım. Bu makamdan bir beklentim yok. Anadolu’nun gariban bir çocuğu olarak, bu topraklara olan borcumu en iyi şekilde ödeyebileceğim makam olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kütahya’nın çok özel ve güzel bir il olduğunu hatırlatan Başkan Işık, başka illerde olmayan, kendine has güzelliklerin Kütahya’da olduğunu ifade ederek, “Kütahya’ya yolu düşenlerin güzelliklerimizi görmeden geçmemelerini tavsiye ediyorum. Kütahya UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına girmiş bir il olduğunu hatırlatmak istiyorum. Yaratıcı Şehirler Ağı Zanaat ve Halk Sanatları alanında Dünya’da 49 şehir var. Dünya’nın 49 şehrinden birisi de Kütahya” dedi.Ramazan Etkinlikleri programında emeği geçen belediye çalışanlarına, etkinliklere açtıkları stantlarla destek veren esnaf ve sanatkarlara teşekkür eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Mehmet Özen’e de sunumu için teşekkür etti. Program sonunda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, beraberinde Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı İlker Bükni ile birlikte etkinlik kapsamında Germiyan Sokakta stant açan sanatkarları ziyaret etti.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *