LİNYİT ŞAMPİYONLUK İÇİN İNEGÖL’E GİDİYOR

615

Grubunu şampiyon olarak tamamlayan TKİ Tavşanlı Linyitspor, play-off yolunda ilk maçını Ayvalıkgücüspor ile karşılaşacak. Son maçta ise Tekirdağspor ile mücadele edecek ve iki maçını da kazanması halinde 3. Lige çıkacak

2021-2022 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) Bölge Birinciliği Müsabakaları fikstür çekimi bugün TFF Orhan Saka Amatörler Evi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan TFF Başkan Vekili ve Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez fikstür çekimi öncesinde bir konuşma yaparak takımlara başarılar diledi. Düşmez, “Hem TFF yönetimi hem de Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonundaki arkadaşlarım adına hepinize ‘hoş geldiniz’ diyorum, şeref verdiniz. Gruplarında birinci olan 27 takım çok mutlu ama şu unutulmasın ki 260 takımla bu lige başladık. Pandemide ben de dahil, arkadaşlarım, kulüpler, ülkemiz ve dünya çok yoruldu. Büyük sıkıntılar çektik. Başından beri kulüplerimizin yanında olduk. Zaman zaman spekülasyonlar oldu ama ekip olarak en iyi şekilde süreci yönettik. Efektif olarak 140 takım olacağına, pandemide 260 takımın oluştuğu bir lig karşımıza çıktı. Bir anda çok zor bir tabloyla karşı karşıya kaldık. Büyük risk aldık. Haftada 120-130 maç oynatarak bu lig yapıldı. Bunlar kolay geliyor söylenirken ancak 81 il var, iklim şartları zor. Böyle bir ligi idare ettik. TFF’de bu görevi üstlenen, bu emaneti buraya kadar getiren biri olarak yaptığımız çalışmaları kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Benimle birlikte amatör kurulda bu çalışmayı yapan, özveri gösteren 81 ildeki ASKF Başkanları ve üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“KAZANAN FUTBOL OLSUN”

Maçların oynanacağı illeri de açıklayan Ali Düşmez sözlerini şu şekilde noktaladı: “Futbol Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu’nun sizlere selamlarını iletiyorum. Orada da çok büyük bir hassasiyetle BAL takip ediliyor. Uzun yıllar tecrübeli yöneticiler olduğumuz için, ben ekibime, onlar bize güveniyor. Maçların doğal çim sahada olmasına, büyük statta oynanmasına mümkün olduğu kadar özen gösteriyoruz. Eskiden bir maçtı, şimdi aynı statta üç maç oynanacak. Bu izinleri sağlamak da eskisi kadar kolay değildi. İnşallah hakemlerin de hakem şansı yanlarında olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bize verilen destek için de teşekkür ediyorum. 27 kulübe de başarılar diliyorum. 9 kulübümüz profesyonel lige imza atacak. Çıkarsa da, düşerse de dünyanın sonu değil. Hepsini yaşayan bir başkanım, çıkarken kral, düşerken de rezil olmuyoruz. Kan dökülmesin, insanlar birbirini kırmasın. Futbol kazansın. Hepinize şahsım, TFF yönetimi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu adına şükranlarımızı sunuyorum. Başarılar diliyorum. İyi olan kazansın”

9 TAKIM YÜKSELECEK

BAL’da 2021-2022 sezonunda, 9 bölgede 3’er grup olmak üzere toplam 27 grupta 80 ilden 260 takım mücadele etti. Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynandı. Bugün yapılan fikstür çekimi sonrasında, her bölgede grup birincisi olan 3’er takım, kendi bölgelerindeki diğer grup birincileri ile tek devreli lig usulüne göre karşı karşıya gelecek. 18 Nisan ile 22 Nisan tarihleri arasında oynanacak Bölge Birinciliği müsabakaları sonunda 9 bölge birincisi, TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

İLK MAÇ AYVALIKGÜCÜ İLE

Tavşanlı Linyitspor ilk maçını 18 Nisan 2022 tarihinde Ayvalıkgücü Belediyespor ile oynayacak. Ardından grupta Tekirdağ- Ayvalıkgücü maçı oynanacak ve temsilcimiz son maçına Tekirdağ karşısında çıkacak. Bura-İnegöl’de oynanacak maçların saati TTF’nin resmi internet sitesinden duyurulacak.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *