ARTIK KUYRUKLAR EVDE!

612

Devlet hastanelerinde muayene randevularının günler sonrasına, tetkik randevularının ise aylar sonrasına verildiğini söyleyen CHP Kütahya Milletvekili Kasap, “Artık kuyruklar evde, telefonlarda! ‘Sağlıkta çağ atladık’ diyenler ne hekimlerimizin ne sağlık çalışanlarımızın ne de vatandaşımızın yaşadığı sorunları görmüyor” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Ali Fazıl Kasap, devlet hastanelerinde randevu çilesinin bitmediğini dile getirerek vatandaşın mağdur edildiğini söyledi.

Muayene randevularının günler sonrasına, tetkik randevularının ise aylar sonrasına verildiğini söyleyen Kasap, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve Alo 182’ye ise ulaşılmakta sorun yaşandığına belirterek Sağlık Bakanlığı yetkililerini göreve çağırdı.

‘RANDEVU ALMAK İŞKENCEYE DÖNÜŞTÜ’

Vatandaşların hastaneden randevu alamaz hale getirdiğini belirten Kasap, “Bugün Türkiye’de sağlık sistemi bir açmaz içerisinde. Hekimlerimiz bugün Türkiye’de kalmak istemiyor. Çalışma koşulları düzeltilmediği takdirde ilerleyen günlerde bu kriz kendini çok daha fazla hissettirecek. Doğal olarak sağlık sisteminde yaşanan bu açmaz vatandaşımız da derinden etkiliyor. Bugün için bir hastaneden randevu almak işkenceye dönüştü! Artık kuyruklar evde, telefonlarda! ‘Sağlıkta çağ atladık’ diyenler ne hekimlerimizin ne sağlık çalışanlarımızın ne de vatandaşımızın yaşadığı sorunları görmüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı göreve çağırıyorum. TBMM Sağlık Komisyonunu göreve çağıyorum.”

ŞEYMA DÖNMEZ
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *