‘TÜRKİYE’NİN YILDIZ KENTLERİNDEN BİRİ OLACAĞIZ’

545

İkinci aşaması tamamlanan Kütahya Alternatif Turizm Vizyon Belgesi ve Ziyaretçi Yönetimi Eylem Planı Hazırlanması projesinin sertifika töreninde konuşan Belediye Başkanı Alim Işık, “Şehrimizin turizm potansiyelini değerlendirdiğimiz zaman inanıyorum ki ülkemizin yıldız kentlerinden birisi olacağız” dedi

Kütahya Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından Zafer Kalkınma Ajansı 2020 yılı teknik destek programı kapsamında hibe alınan “Kütahya Alternatif Turizm Vizyon Belgesi ve Ziyaretçi Yönetimi Eylem Planı Hazırlanması” isimli projede başarılı olan katılımcılara sertifikaları Kütahya Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen törenle verildi.

21 Haziran 2021 – 20 Ekim 2021 tarihleri arasında “Kütahya’da Turizm Kaynaklarının Etkin Kullanımı ve Turizm Sektörünün Gelişimine Yönelik Faaliyetlerinin Belirlenmesi Çalıştayı” ve “Kütahya Alternatif Turizm Vizyon Belgesi ve Ziyaretçi Yönetimi Eylem Planı Hazırlanması Projesi Eğitim Çalışması” olarak 2 aşamada yapılarak başarıyla tamamlanan projenin sertifika töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kütahya Valiliği, Dumlupınar Üniversitesi, Türkiye Seyahat Acenteları Birliği (TÜRSAB), Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Çiniciler Odası, KÜTAV, KÜSAD, GÜSED, Kent Konsey’i temsilcileri ve Kütahya Belediyesi personellerinin katılımıyla gerçekleşen projede emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Işık, projenin ciddi bir ekip çalışması ile yürütüldüğünü söyledi.

‘TURİZM POTANSİYELİNİ DEĞERLENDİRMELİYİZ’

Başkan Işık, “Şehrimizin turizm potansiyelini değerlendirdiğimiz zaman inanıyorum ki ülkemizin yıldız kentlerinden birisi olacağız. Bu kapsamda sayın valimiz başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza, tüm derneklerimize ve şehrimize hizmet eden herkese şükran borçluyuz” ifadelerini kullandı. Program kapsamında sertifika almaya hak kazanan katılımcılar Başkan Işık’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *