109 KÖYE 19 MİLYON’A YAKIN DESTEK

880

2021 yılında Köylere Hizmet Götürme Birliğince merkeze bağlı 109 köye 18 milyon 859 bin 698 TL yatırım yapıldığını açıklayan Vali Ali Çelik, pandemi ve dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen köy altyapı yatırımlarında kesintiye gidilmediğine vurgu yaptı

Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Meclisinin 2022 yılı 1. Olağan Toplantısı açılışı Kütahya Valisi Ali Çelik’in katılımıyla, Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Toplantı Salonunda yapıldı.

‘KESİNTİYE GİDİLMEDİ’

2021 yılında pandemi ve dünyanın içinde bulunduğu sıkıntılara rağmen köy altyapı yatırımlarında kesintiye gidilmediğine vurgu yapan Vali Çelik, “2021 yılında Özel İdaremizin harcamalarına ilave olarak Köylere Hizmet Götürme Birliğince merkeze bağlı 109 köyümüze 18 milyon 859 bin 698 TL yatırım yapıldı. Dünyanın içinde bulunduğu sıkıntıları, pandemiyi ve birçok hususu göz önünde bulundurursanız, altyapı yatırımlarında herhangi bir kesintiye gidilmeksizin yatırım sürecinin devam etmiş olması da sevindirici, memnuniyet verici bir gelişme” ifadelerini kullandı.

Yapılacak yatırımlarda köylerin nüfusu, köydeki genç nüfusu gibi hususların dikkate alınarak öncelik verildiğini dile getiren Vali Ali Çelik, sonuç odaklı çalışıldığına dikkat çekti. Yatırımlara ihtiyaçların tespit edilerek istişareyle karar verildiğini aktaran Vali Çelik, “Parke taşlar, köy meydanı düzenlemeleri, çocuk oyun grupları, yangınlara karşı korunmak için köylerde vana sistemleri ve tankerler de dahil olmak üzere ciddi bir hamleyle, sonuç alma odaklı bir çalışma yürütülmeye devam ediliyor. Kalan kısımlar da yıllık ayrılan ödenekler çerçevesinde tamamlanıyor. Yatırımlar, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisinin ortak takviminde yürütülüyor” diye konuştu.

ASLAN PAYI BSK VE AFSALT YATIRIMINA

 “Bizlere yansıyan her sorunun takipçisi olmaya çalışıyor, çözüm üretmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz” diyen Vali Çelik, Birlik ve Özel İdare programı kapsamında 2021 yılında BSK ve asfalt, kilit taşı yapımı kapsamında 11 milyon 882 bin 497, içme suyu yatırımı için 2 milyon 771 bin 299 TL, kanalizasyon ve fosseptik işleri için bir milyon 874 bin 525 TL kanalizasyon yatırımı yapıldığını kaydetti.

Birlik Encümen Üyeliğine; Aynur Koçuk Mercan, Muammer Özcura, Ömer Demirtaş ve Hikmet Gacar seçildi.

Toplantıya; Vali Ali Çelik’in yanı sıra Vali Yardımcısı Aydın Börü, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ile muhtarlar katıldı.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *