UMUTLAR YENİDEN YEŞERDİ

665

Orman Genel Müdürlüğü, resmi internet sitesinde “öncesi ve sonrası” başlığı altında yayınlanan fotoğraflarla; geçtiğimiz yıllarda Kütahya’da meydana gelen orman yangının ardından doğal gençleştirme ve ağaçlandırma çalışmalarıyla yeniden yeşillenen topraklar gözler önüne serildi

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü, Kütahya’nın de yer aldığı 7 ilde, geçmişte yanan ormanların küllerinden yeniden yeşermiş halini resmi internet sitesinde ‘öncesi-sonrası’ notuyla paylaştı. Yayınlanan fotoğraflarda Kütahya Yenice’de yanan alanların, doğal gençleştirme ve ağaçlandırma yöntemi ile nasıl eski haline döndüğünü gözler önüne serdi.

ÇALIŞMALAR MEYVESİNİ VERDİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü, kendi resmi internet sitesinde geçmiş yıllarda yanan ormanları ‘öncesi- sonrası’ adlı fotoğraflarla paylaştı. Orman Genel Müdürlüğü personelleri tarafından çekilen fotoğraflarda Denizli, Muğla, Kütahya, İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve Antalya bölgeleri yer aldı. 7 ilin yer aldığı ormanların yangında, küle dönmesinden sonra yeniden yeşermesi için doğal gençleştirme ve ağaçlandırma yöntemi yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların sona erdiği 7 ildeki ormanlık alanlar yeniden küllerinden doğdu. Eski halinden eser kalmayan alanlar şimdi ise yem yeşil görünümü ile adeta görenleri şaşırtıyor.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *