DPÜ ZAFER BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BUGÜN BAŞLIYOR

558

DPÜ, bugün başlayacak Zafer Bilim ve Kültür Şenliği hazırlıklarını tamamladı. Etkinlikte görevli öğrencilerle düzenlenen son toplantıda bir araya gelen Rektör Uysal, “Sadece bir etkinlik değil, bilim ve kültürü de bir araya getiriyoruz” ifadelerini kullandı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı eş güdümünde düzenlenen Teknoloji Transfer Ofisi (DPÜ TTO) ve çeşitli sponsorların desteği ile bugün ve yarın Emre Kuruoğlu Tırmanma Duvarı Önü’nde gerçekleşecek olan Zafer Bilim ve Kültür Şenliği hazırlıkları tamamlandı.

40 ÖĞRENCİ TOPLULUĞU GÖREVDE

Şenlikte görev alan 40 öğrenci topluluğu, takımı ve grubu Fen Edebiyat Fakültesi Genç Ofis’te son toplantısını gerçekleştirdi. Şenlik Koordinatörlerinden Proje, Eğitim ve Kültür Topluluğu Başkanı Abdülmuttalip Şahan, hem görev alan öğrencileri hem de toplantıya katılan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı şenliğin temel hedeflerini, faaliyetlerini ve etkinlikleri hususunda bilgilendirdi.

“Büyük Zafer’in 100. yılında, üniversitemizin kuruluşunun 30. yılında topluluklarımızın farklılıklarına bakılmaksızın üreten ve değer katan atölyeler ile bir araya gelmesi, her topluluğa şenlikte etkin rol verilmesi, özellikle organizasyon sorumluluğunun öğrencilerle paylaşılması büyük bir değer kattı. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımıza tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diyen Şahan, programı okuduktan sonra sözü Rektör Prof. Dr. Uysal’a bıraktı.

‘BİLİM VE KÜLTÜRÜ BİR ARAYA GETİRİYORUZ’

Öğrenci topluluklarının bu sorumluluğu paylaşmasından memnuniyet duyduğu belirten Rektör Uysal, “Özellikle pandemi sonrası böylesine kapsamlı bir etkinliği yapıyoruz. Sadece bir etkinlik değil, bilim ve kültürü de bir araya getiriyoruz. Öğrencilerimize değer katacağına, özellikle kuruluş ve kurtuluş destanının yazıldığı bu topraklarda, 30. yılını dolduran üniversitemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bugün burada öğrencilerimizin uyum ve iş birliğini görüyoruz, her birinin amaçları ve faaliyetleri farklı ama Zafer Bilim ve Kültür Şenliği’nde gayemiz aynı. Tüm öğrencilerime katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” sözleriyle tüm öğrencileri ve Kütahya halkını Zafer Bilim ve Kültür Şenliğine davet etti.

Zafer Bilim ve Kültür Şenliği 12 – 13 Mayıs tarihlerinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşinde gerçekleştirilecek.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *