‘SOSYAL BİLİMLERİN ÖNCÜLÜK ETMEDİĞİ HER ALAN KÖRDÜR’

660

Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine, insanlığın bilim serüveni hakkında bilgi veren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, “Bilimin temeli, kökeni önce hayal etmektir. Sosyal Bilimlerin öncülük etmediği her alan kördür” dedi

Kütahya Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesinde “Sosyal Bilimlerin Kültür, Kimlik ve Küresel Dünyanın Şekillenmesindeki Yeri ve Etkileri” isimli söyleşi düzenlendi.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan tarafından verilen söyleşi Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin konferans salonunun tüm koltuklarını doldurduğu söyleşide Sosyal Bilimlerin ne olduğu ve kapsamı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, insanlığın bilim serüveni hakkında konuştu.

‘BİLİMİN KÖKENİ ÖNCE HAYAL ETMEKTİR’

Ebu Musa Câbir bin Hayyan ve diğer bilim insanlarının çalışmalarından örneklerle öğrencilerin zihninde bir sosyal bilim çerçevesi çizen Arıcan, “Bilimin temeli, kökeni önce hayal etmektir. Sosyal Bilimlerin öncülük etmediği her alan kördür” dedi. Arıcan, sosyal bilimler üzerine yaptığı araştırmalarından örnekler verdi.

Söyleşi günün anısına verilen plaket takdimi ile son buldu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *